TJ Ostrava : VK Královo Pole 1:3

Sobota, 13 Říjen, 2018 - 17:00

Ve 3. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se v Ostravě představil tradiční soupeř z Brna, s kterým domácí odehráli za poslední léta několik soubojů o medaile. Oba týmy před sezónou výrazně obměnily kádr a zápas ukázal, že momentálně se lépe podařilo sehrát Královu Poli.

TJ Ostrava - VK Královo Pole 1:3 (24:26, 23:25, 25:21, 20:25)

Rozhodčí: Pecháček L., Ištvanech M.
č.: 12 dne: 13. 10. 2018 v hod.: 17:00
Počet diváků: 270

Domácí: Zemanová, Lukáčová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libero: Chevalierová, Červenková. Střídaly:  Kašparová, Faltínová, Žolnerčíková.
Hosté: Nichol B., Skiba, Podhrázká, Fricano, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Kvapilová, Pavlíková, Šloufová.

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Velká škoda dnešní prohry, rozhodlo to, kdo udělal méně chyb a navíc jsme byly málo agresivní na síti. V důležitých pasážích nám odešel příjem. Na všem zapracujeme, musíme přepnout na pohár a dobře se připravit na Frýdek – Místek. Děkuji výborným fanouškům, jste nejlepší!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Byli jsme absolutně nedůrazní v prvních dvou setech, udělali jsme obrovské množství chyb. My se stále sehráváme a Brno nás v klíčových momentech přehrálo agresivitou. Byli jsme slabší na příjmu, také jsme hůř podávali.“
Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Důležité tři body. Přes naše chyby, kterých bylo hodně, jsme urvaly koncovky prvních dvou setů, a i když třetí set patřil domácím, my jsme dokázaly získat čtvrtý set, což bylo rozhodující. Jsme rády za vítězství. “
Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole):  „Věděli jsme, že to bude jako vždy v Ostravě těžký zápas. Gratuluji holkám k vítězství. Už v úterý hrajeme Český pohár.“

První set se již od počátku odvíjel jako přetahovaná o každý bod se spoustou zkažených servisů na obou stranách. Teprve zásluhou servisu Zemanové se domácím podařilo získat bodovou převahu (18:15), kterou se hostům nepodařilo zvrátit ani dvěma oddechovými časy (20:17, 22:18). Pak ovšem zaúřadovala Vyklická esem a dalšími dobrými servisy a hosté srovnali na 22:22. Následně se misky vah opět přechylovaly ze strany a stranu, i díky chybám na obou stranách (23:22, 23:24, 24:24). Pak už družstvo Brna nepustilo Ostravu ke slovu a v setu zvítězilo.
Počátek druhého setu se vyvíjel slibněji pro domácí (9:6, 11:7, 12:8, 14:11, 15:13,17:15). Brňankám se však podařilo srovnat a následně dostat do vedení i díky dalšímu esu Vyklické (17:20). Trenér domácích si vzal oddechový čas, aby uklidnil své svěřenkyně, což se mu nakrátko podařilo a Ostrava dotáhla a po té srovnala (19:20, 22:22). Na to si vzal time out trenér hostů, což se hned neprojevilo (23:22), ale záhy přineslo žádané ovoce a Královo Pole druhý set vyhrálo.
I ve třetím setu od počátku vedla Ostrava (9:6, 13:8, 14:12). Brnu se opět podařilo srovnat, avšak ne na dlouho (14:14, 17:15, 21:18). Koncovku třetího setu konečně lépe zvládli domácí (22:19, 24:20).
Ve čtvrtém setu se rozpoutal boj o každý bod a až za stavu 12:14, kdy si vzal time out trenér domácích, kdy jedno družstvo odskočilo o více než jeden bod. Za stavu 17:17 agresivnější hosté získali čtyřbodový náskok, a byť ještě domácí hráčky donutily hostujícího trenéra vzít si oddechový čas za stavu 19:21, tak set ani zápas už Brno nepustilo.

Autor: Miloš Matula