TJ Ostrava : VK Královo Pole 3:0

Sobota, 29 Duben, 2017 - 17:00

Dnešní soupeři se spolu utkali hned v 1. kole nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy žen a nyní spolu soutěž ukončí bojem o bronzové medaile. Domácí jsou mírnými favority, protože jdou do série hrané na dva vítězné zápasy z 3. místa, hosté z pátého a v letošní sezóně Brno 3x porazili a jen jednou prohráli.

TJ Ostrava -  VK Královo Pole 3:0 (25:12, 25:22, 25:18)

Rozhodčí: Renčín K./Kovář V./Capáková K./Petrovský P.
č.: 136 dne: 29. 4. 2016 v hod.: 17:00
Počet diváků: 400

Domácí: Válková, Zedníková, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Čuboňová, Toufarová.
Hosté: Brown, Koseková, Salanciová, Potts, Měrková, Mikelová, libera: Doležalová, Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Viggars, Tesařová, Suchá.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Důležité domácí vítězství bez ztráty setu. Výborně zahrála Diatková, kterou chválím a samozřejmě děkuji celému týmu za předvedený výkon.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme předvedli koncentrovaný výkon, byli jsme agresivní a dobře jsme bránili. Jdeme si za svým cílem, holky chválím. Budeme chtít sérii ukončit v Brně. Byli jsme komplexnější po celý zápas ve skupinových a týmových činnostech.“

Vendula Měrková (kapitánka VK Královo Pole): „Dnes nás potrápila naše bývalá spoluhráčka Diatková. Nebyly jsme schopny Ostravu ubránit a dělaly jsme velké množství chyb. Soupeři jsme nemohly konkurovat.“
Marek Rojko (trenér VK Královo Pole): „Ostrava potvrdila výkonnostní rozdíl, my jsme na tom sice poslední týden pracovali, ale statisticky je naše chybovost katastrofální, my 16 chyb, Ostrava 2. Důležité je nabít se na domácí zápas. My to samozřejmě nevzdáme a doma určitě zabojujeme a pokusíme se ten výkonnostní rozdíl minimalizovat.

Přestože se musely ostravské hráčky vyrovnat s tím, že nestačily na Olomouc v boji o postup do finále, vstoupily do dnešního duelu sebevědomě. Vedení se ujaly hned v úvodu 1. setu a soupeřkám přenechaly jen roli sparingpartnera (7:2, 8:3). Trenér Rojko se pokusil za stavu 11:5 své svěřenky uklidnit oddechovým časem, ale taktický tah se minul účinkem, a domácí dál zvyšovali svůj náskok. Následoval další time hostů (15:6), na který hráčky Brna navázaly třemi body v řadě (15:9). Jejich sérii ovšem přerušil timem domácí kouč a po návratu do hry povolily Ostravanky Brňankám až do konce setu jen 3 další body (16:9, 18:11, 19:12).
Hráčky KP Brno se v přestávce mezi sety dokázaly zklidnit a ve druhém setu byly domácím vyrovnanějším soupeřem. První body setu patřily právě jim (1:3, 3:5). Domácí však nehodlali zápas příliš dramatizovat a tak brzy srovnali (5:5) a po krátkém vedení hostí (5:7) znovu (7:7). Pak Brňanky začaly domácím odskakovat (7:8, 9:10, 10:12). Za stavu 11:14 si vyžádal time trenér Pommer, ale ostravská děvčata ani pak nedokázala své soupeřky připravit o vedení (11:15, 14:16, 16:18). Za delší konec provazu začala Ostrava tahat teprve po té, co dokázala otočit z 18:19 na 20:19. Jejich nástup soupeřky včas nepodchytily a nezastavil je ani time trenéra hostí (20:19). Set byl dramatický až do konce, protože Brňanky nakonec přece jen dokázaly srovnat na 22:22. Koncovka ovšem patřila domácím i díky servisu Zemanové a dobré hře v obraně.
Ve třetím setu si domácí lépe pohlídali vstup do hry, ale hosté jim, ve vidině možnosti prodloužit utkání, nic neodpustili (4:3, 4:6, 5:8, 8:10). Za stavu 8:11 přerušil nástup Brňanek domácí kouč a ostravské hráčky po něm nejprve snížily náskok hostí a pak otočily vývoj setu na svou stranu (15:13). Servírující Diatková se nenechala rozhodit ani oddechovým časem hostí a také druhý technický time zastihl domácí ve vedení (16:14). Brňanky se pak až do konce setu jen pokoušely dotáhnout, což se jim nepodařilo (18:15, 21:16, 23:17). Body za vítězství tedy zůstaly v Ostravě.

Autor: Miloš Matula

1. utkání o 3. místo:
Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo