TJ Ostrava : VK Královo Pole 3:0

Sobota, 6 Duben, 2019 - 18:30

Ve druhém utkání o 7. místo museli domácí vyhrát, aby prodloužili sérii hranou na dvě vítězná utkání a vrátili se ještě jednou a naposledy do Brna. To se jim podařilo díky bojovnému výkonu.

TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:0 (25:14, 25:22, 25:20)

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.
č.: 148 dne: 6. 4. 2019 v hod.: 18:30
Počet diváků: 150

Domácí: Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly:  Zedníková, Sedláčková.
Hosté: Kopáčová, Fricano, Vyklická, Nichol, Skiba, Kvapilová, libero Meidlová. Střídaly: Podhrázká, Šloufová.

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska chválím tým za povedený a koncentrovaný výkon. Doufám, že zakončíme sezónu výhrou v Brně. “
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Týmová hra a vysoké nasazení před domácím publikem. Fanoušci opět výborní jako po celou sezónu a tímto jim děkujeme. Ve středu navážeme na dnešní výkon.“
Klára Vyklická (kapitánka VK Královo Pole): „Ve značně okleštěné sestavě se nám nepodařilo soupeře přehrát jako v Brně. Jsme připraveny doma potvrdit první vítězství.“
Tomáš Samsely (trenér VK Královo Pole):  „Gratuluji Ostravě, byli lepší, my jsme hráli v improvizované sestavě (dvě hráčky byly uvolněny pro finále juniorek). Ostrava nás tlačila, hrála obětavě na servisu i v útoku. Rozhodne se ve středu v Brně.“

Ostravské hráčky hodily prohru z prvního zápasu za hlavu a do hry se vrhly s vervou (8:4, 9:5). Soupeřky se však nenechaly zahanbit a srovnaly na 9:9. Domácí to nerozhodilo a brzy zase odskočili (16:12, 17:14). Situaci se nepodařilo trenéru hostů změnit ani dvěma oddechovými časy. I díky podání Vilte Makauskaite.
Do druhého setu vstoupili hosté koncentrovaněji a nastala přetahovaná o každý míč (5:5). Následně se Brno dostalo do vedení (5:8, 7:11, 13:16). Domácím se podařilo skóre srovnat na 16:16 a Brno pak i díky komplikacím způsobeným zraněním libera Meidlové na chvíli ztratilo s Ostravankami kontakt (18:16, 19:17). Meidlová se sice v závěru setu vrátila zpět do hry, ale hráčky TJ Ostrava si nenechaly vítězství v setu uniknout.
Třetí set začal pod taktovkou domácích (10:6, 12:9). Pak ovšem polevili a dovolili soupeři náskok snížit až na 12:11. Teprve po té se opět ostravské hráčky zkoncentrovaly a až do konce setu už hosty nepustily do vedení (17:13, 20:16, 21:19).

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí: Kovář V., Trumpeš D.