TJ Ostrava : VK Kylešovice 3:1, 1:3

Sobota, 7 Březen, 2020 - 10:00

TJ Ostrava "B" - VK Kylešovice   3:1 (16,22,-20,24)
TJ Ostrava "B" - VK Kylešovice   1:3 (22,-19,-18,-23)

Po nevydařených utkáních z poslední doby jsme tentokrát hráli proti osmým Kylešovicím. Měli jsme už k dispozici Lucku Krátkou na účku, která nám v minulých kolech chyběla, na marodce zůstala Míša Kotasová a Hanka Záhorská.

První utkání : TJ Ostrava B – VK Kylešovice 3:1 (25:16, 25:22, 20:25, 26:24)
Sestava : Polášková Tereza, Janochová Karolína, Augustinová Eliška, Makovcová Marie, Krátká Lucie, Gráczová Hana, libero Orálková Adéla - Koloničná Petra, Jošková Tereza, Gengelová Lenka
Do prvního utkání jsme vstoupili značně nekoncentrovaně. Spoustou našich chyb jsme dali soupeřkám šanci jít do výrazného vedení 13:4. Přesto se nám podařilo set naprosto zvrátit. Snížili jsme na 12:16. A potom přišla na podání Terka Polášková a doservírovala až do konce v neuvěřitelné šňůře dvanácti bodů. Soupeřky začaly kupit chybu za chybou, a nebyly schopny nám nijak ublížit.
Druhý set byl již daleko vyrovnanější v celém jeho průběhu. Většinou jsme mírně ztráceli. Naštěstí, opět když byla Terka Polášková na podání, jsme pěti body obrátili koncovku v náš prospěch.
Nepoučeni z předešlého vývoje jsme opět nezachytili první polovinu setu. Tentokrát se nám ale žádná série nepovedla, a set jsme prohráli.
Čtvrtý set byl poměrně vyrovnaný, dokázali jsme si vytvořit mírný náskok – 18:15, 20:17, 21:19. Jenže pěti body v řadě se soupeřky dostaly ke třem setbolům. Ty se nám podařilo odvrátit, a tentokrát koncentrovanou hrou dohrát i závěr setu i celého utkání. Konečně jsme po delší době vyhráli.

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Kylešovice 1:3 (25:22, 19:25, 18:25, 23:25)
Sestava : Koloničná Petra, Jošková Tereza, Gengelová Lenka, Janochová Karolína, Makovcová Marie, Augustinová Eliška, libero Orálková Adéla - Polášková Tereza, Krátká Lucie, Gráczová Hana
Ve druhém utkání nastoupily všechny hráčky, které nehrály v utkání prvním. Zpočátku to vypadalo, že budeme lepší, než naše soupeřky. V prvním setu jsme byli jistější a přesnější, a po zásluze ho vyhráli.
I druhý set probíhal do poloviny v naší režii. Soupeřky ale zabraly. S vědomím boje o záchranu v soutěži zapnuly na nejvyšší stupeň a závěr setu urvaly pro sebe.
Ve třetím setu jsme zkraje prohrávali, ale podařilo se nám vyrovnat na 14:14. Závěr setu ale opět patřil Kylešovicím.
Čtvrtý set byl z naší strany daleko lepší. Po celou dobu jsme kontrolovali stav, a mírně vedli až do stavu 18:16. Soupeřky ale dokázaly srovnat, a v dramatické koncovce doslova vítězství vydřely.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: Šimek J.