Neděle, 11 Březen, 2018 - 09:00

TJ Ostrava "C" - VK Kylešovice     3:1 (18,23,-22,19)
TJ Ostrava "C" - VK Kylešovice     3:1 (-22,12,20,23)

První utkání : TJ Ostrava – VK Kylešovice 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 25:19)
Po čtyřech porážkách s prvními dvěma družstvy soutěže jsme si chtěli spravit chuť na opavských Kylešovicích.
Vzhledem k tomu, že odpoledne nás čekalo ještě utkání 1.ligy juniorek proti Brnu, bylo třeba rozložit síly, a tak nás bylo jen 7.
Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, a především kvalitním podáním se dostali rychle do vedení. Poté jsme trochu polevili a nechali soupeřky snížit naše vedení, přesto jsme si první set pohlídali.
Bohužel na celkem dobrou hru ze setu prvního jsme v tom druhém nenavázali. Soupeřky se nám srovnaly ve skóre i výkonem, a tak především ve druhé části setu se jim dařilo nás dotáhnout. V koncovce jsme ale byli šťastnější my.
I třetí set byl velmi vyrovnaný, tentokrát se koncovka podařila soupeřkám.
Ve čtvrtém setu se opět skóre vyvíjelo nepříznivě pro nás, a tak to vypadalo na pátý set.
Naštěstí jsme se ale vzchopili, a dokázali otočit a dostat se do vedení. To nakonec soupeřky zdeptalo, a po jejich mnoha nevynucených chybách jsme nakonec jasně zvítězili.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Vítková Klára, Brusová Zuzana, Sabelová Tereza, Rozacká Tereza - Hepová Michaela

Druhé utkání : TJ Ostrava – VK Kylešovice 3:1 (22:25, 25:12, 25:20, 25:23)
Do druhého utkání nastoupila místo Rozacké na nahrávce Cáhlíková, na smeči od začátku Hepová, a na účko se přesunula Kolmanová.
Celý první set se nesl v duchu mnoha nevynucených chyb na obou stranách, a tak to bylo velmi vyrovnané. Koncovku jsme nezvládli, a tak prohrávali 0:1 na sety.
Od druhého setu se naše hra zlepšila, začala fungovat souhra nahrávačky se smečařkami, a tak skóre narůstalo v náš prospěch. To vydrželo až do závěru setu.
Třetí set navázal na ten druhý, a většinou jsme vedli my. I tady se nám podařilo výrazně vést, a náskok udržet až do závěru.
Bohužel v setu čtvrtém se naše hra opět zhoršila, začali jsme hodně chybovat, a tak se schylovalo k dramatu v koncovce. To jsme nakonec zvládli lépe my a vybojovali druhé vítězství.
Naše hra je pořád velmi nevyrovnaná. Bohužel odpovídá úrovni soutěže, kterou hrajeme.
Před posledním kolem je jasné, že skončíme na třetím místě, což byl takový nevyřčený cíl, co se týče umístění v soutěži. Poslední utkání hrajeme opět doma, v neděli 18.3. od 10.00 s Bruntálem. Doufejme, že si letošní poslední mistrovské klání užijeme, a předvedeme solidní výkon. Zveme tímto všechny naše fanoušky.
Sestava : Cáhlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Vítková Klára, Brusová Zuzana, Sabelová Tereza, Hepová Michaela - Rozacká Tereza

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Novák J.