TJ Ostrava : VK UP Olomouc 0:3

Středa, 19 Duben, 2017 - 18:00

Semifinálová série se z Olomouce přesunula do Ostravy za stavu 1:1 na zápasy. Domácí budou chtít jistě pokračovat v trápení favorita, což se jim v hanácké metropoli dařilo i za velké podpory skupiny fanoušků, na jejichž fandění samozřejmě spoléhají i v dalších utkáních. Atmosféra byla sice úžasná, avšak přání fanoušků nebylo vyslyšeno.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (15:25, 23:25, 17:25)

č.: 130 dne: 19.4.2017 v hod.: 18:00
Rozhodčí: Krtička J./Slezák J./Košnovský P./Steffek V.
Počet diváků: 380

Domácí: Valková, Zedníková, Zemanová, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Diatková, Plchotová, Faltínová, Čuboňová.
Hosté: Strušková, Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero: Sain. Střídaly: Košická.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Zítra je nový den a my se musíme probudit do lepší formy. Děkujeme divákům, že nám fandili do posledního míče, zítra se pokusíme jim to vrátit.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás zatlačil podáním především v prvním a třetím setu. Dnes jsme byli moc při zdi a takto se v domácím prostředí nehraje. Dnes hrály špatně a málo agresivně naše klíčové hráčky. Nicméně stav je 1:2 a série trvá.“

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Jsme rády za vítězství 3:0, zítra další zápas, opět od 0:0. Začneme ve stejném nasazení a snad zvítězíme. Děkuji našim výborným fanouškům.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes kromě druhého setu, který byl vyrovnaný, jsme stále měli navrch. Poučili jsme se z Olomouce z prvního zápasu, družstvo bylo velice koncentrované. Přes vypjatou atmosféru zápasu si myslím, že jsme byli dnes lepší.“

Začátku utkání se chopil hostující tým třemi body v řadě, které následně domácí hráčky srovnaly.  Olomouc si dále udržovala mírný náskok do stavu 6:9, kdy si trenér domácích vzal svůj první oddechový čas. Za stavu 11:10 se naposledy v setu ujaly vedení Ostravačky a zbytek utkání se již odehrával v režii hostů, kdy devíti body v řadě rozhodli první set při agresivním podání Dedíkové (13:13, 13:22), kdy trenérovi domácích nepomohla ani veškerá střídání.

Začátek druhého setu, do kterého nasadil trenér Ostravy blokařku Plchotovou, patřil opět UP Olomouc (1:4, 3:5). Ostravanky si tento vývoj zápasu nenechaly líbit a soupeři přebraly náskok (8:5, 8:7, 10:7, 11:8, 12:9, 14:11, 15:12, 16:15). Ve zbytku druhého setu se oba týmy neúprosně praly o vedení, avšak šťastnějšími nakonec byli hosté.

Vývoj třetího setu identicky kopíroval sety předcházející. Olomouc se ujal vedení a za stavu 1:5 si trenér TJ Ostrava vzal oddechový čas, aby podpořil své svěřenkyně ve hře následující, což se hned nepodařilo (1:8). Ostravě se až pak povedlo alespoň trochu náskok hostů stáhnout (6:8, 7:10). Za stavu 7:11 došlo ke zranění Ivany Plchotové, domácí poté dokázali snížit na 11:12. Ve zbytku utkání už měly převahu Olomoučanky, vycházela jim obrana i útok (11:16, 14:17) a zejména díky servisu Košické odskočily na stav 14:21 a pohodově se zmocnily i třetího setu.

Autor: Miloš Matula.

3. utkání semifinále:

Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo