TJ Ostrava : VK UP Olomouc 1:3

Středa, 15 Březen, 2017 - 18:00

V odloženém utkání 22. kola extraligy žen se utkali stáří známí soupeři. V první polovině února se totiž spolu družstva utkala 4 x! Dvakrát v extralize a dvakrát v Českém poháru, všechny zápasy vyhrála Olomouc, takže domácí měli co oplácet. Bohužel ani dnes se jim však skalp Olomouce nepodařilo získat.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 1:3 (14:25, 22:25, 25:13, 25:27)

Rozhodčí: Duda D./Topolánek M.
Počet diváků: 280

Domácí: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Červenková. Střídaly: Diatková, Valková, Faltínová, Čuboňová, Kvapilová.
Hosté: Dudová, Dedíková, Čutuk, Napolitano, Michalíková, Strušková, libero: Sain. Střídaly: Košická, Mifková, Andreeva, Kubínová, Sajdová.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „První dva sety jsme nehrály naši hru. Jsem ráda, že jsme se vzchopily a soupeře zatlačily. Škoda koncovky 4. setu. Stačilo málo a mohly jsme zápas prodloužit.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Zápas jsme začali špatně a v podstatě nás Olomouc zatlačila první dva sety servisem. My jsme jí to ulehčili celkově nezodpovědným přístupem k zápasu. Ve třetím setu jsme i díky servisu Zemanové výrazně vyhráli. Čtvrtý set byl přetahovaná. Pochvalu zaslouží Faltínová a poté i Čuboňová, bohužel v koncovce jsme doplatili na nedůrazný útok.“

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Jeden a půl setu náš fantastický volejbal. Pak jsme vlastními chybami dostaly Ostravu do hry. Jsme rády, že jsme zvládly koncovku 4. setu.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „My jsme začali velmi dobře i díky kvalitnímu servisu a bloku, v průběhu 2. setu jsme bohužel přestali hrát precizně a pestře a dostali jsme se do stereotypu. Ve třetím setu jsme odešli na servisu. Do čtvrtého setu jsme se zmobilizovali. Servis a přihrávka byly rozhodujícím faktorem. Chválím družstvo, že to za nepříznivého stavu nezabalilo. Zároveň kárám, že jsme nepochytali v obraně. Jsme spokojeni se 3 body. Z Ostravy se těžce vozí.

K prvnímu setu nenastoupily hráčky Ostravy na hřiště pravou nohou. Soupeř je velmi důsledně tlačil hned od prvních míčů a nedovolil jim prakticky nic (2:8, 10:16, 12:22).
Do druhého setu trenér Pommer změnil základní sestavu a nastoupily Valková a Faltínová. Ovšem zpočátku se tato změna výrazně neprojevila (5:8, 7:14, 11:16, 13:17, 14:18, 15:20). Hráčky Olomouce si neustále udržovaly několikabodový náskok a Ostravanky jen dotahovaly. I když v závěru se jim podařilo dosáhnout snížení na 21:23. Pak už jim však hráčky Olomouce povolily jediný další bod a zvítězily i ve druhém setu.
Do třetího setu jako by nastoupily jiné týmy. Domácím se začala hra dařit a tentokrát to byli oni, kdo celý set diktoval, jak se bude hrát. Hráčky UP Olomouc nestačily včas na zlepšenou hru domácích zareagovat a za celý set se nedostaly do vedení (8:5, 9:7, 10:9, 16:9, 19:9). Výraznou měrou se o to zasloužil i servis Zemanové a značně zlepšená hra na síti.
Čtvrtý set byl tvrdou bitvou o každý bod. Oba soupeři se navzájem hlídali a nepovolili větší odskočení druhého týmu (8:5, 10:7, 10:9, 11:9, 11:11, 12:11, 12:13, 14:13, 14:15, 16:15, 20:18). Hráčky Ostravy vstupovaly do koncovky lépe (21:18, 22:19). Připustily však srovnání stavu na 22:22 a hosté si dokonce vynutili první mečbol (23:24), poté domácí nevyužili setbol (25:24) a následoval druhý mečbol hostů, který už byl využit.

Autor: Miloš Matula.

22. kolo "Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo