TJ Ostrava : VK UP Olomouc 1:3

Čtvrtek, 20 Duben, 2017 - 18:00

Včerejší utkání se domácím vůbec nepovedlo. Olomouc jasně zvítězila a ujala se vedení 2:1 na zápasy. Opět před zaplněným hledištěm se Ostrava snažila zabrzdit rozjetý hanácký vlak, a to se jim bohužel nepodařilo. Olomouc předvedla kvalitní volejbalový výkon, zúročila své přednosti, zkušenosti a postupuje do finále extraligy.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 1:3 (25:22, 15:25, 21:25, 22:25)

Rozhodčí: Kovář V./Krtička J./Capáková K./Petrovský P.
č.: 132 dne: 20.4.2017 v hod.: 18:00
Počet diváků: 450

Domácí: Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, Zedníková, Zemanová, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Diatková, Faltínová, Čuboňová.
Hosté: Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero: Sain. Střídaly: Košická, Čutuk.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Gratuluji soupeři k postupu. Tie-break by utkání slušel, ale… Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na boj o bronz.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme obrovsky bojovali a měli výborný vstup do zápasu. Bohužel jsme měli v některých postaveních problém se ztrátou a to rozhodlo. Byla to oboustranná bitva servisů a obran.“

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Dnešní zápas byl o mnoho těžší než včera. Kolektivním výkonem a nasazením jsme zvítězily. Děkuji fanouškům, byli fantastičtí.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes začali domácí s obrovským rizikem a dostali nás pod tlak. Pokud jsme hráli opatrně, tak jsme ztráceli, když jsme i my zariskovali, tak jsme soupeře přehrávali. Myslím si, že všechny semifinálové zápasy byly kvalitní.“

První set naznačoval, že včerejší prohra domácí nezlomila. Po vyrovnaném začátku (3:3) se do vedení dostal tým Olomouce (3:6). Ostravanky se však nenechaly zastrašit, otočily na 8:6 a nasadily drtivé tempo, které si po zbytek setu udržovaly až do závěru, který si urvaly pro sebe a zvítězily, i přes mírné zaváhání na samotném konci (16:8, 18:13, 21:15, 22:18, 24:19).

Do druhé setu nastoupily oba týmy vyrovnaně a až do stavu 12:11 se praly o každý balón. Pak si slovo vzali hosté, přitvrdili v útoku, v obraně i na servisu a devíti body v řadě, i díky servisu Dudové, si vytvořili luxusní náskok, který s přehledem udrželi až do závěru (12:20, 13:22).

Ve třetím setu už se rozhořel zápas na plné obrátky. Začátek patřil suverénně Olomouci (1:4). Na tento vývoj utkání zareagoval trenér TJ Ostrava oddechovým časem, podpořil tým a vyslal jej znovu do bitvy. Domácí nejdříve ještě ztráceli (2:8), ale pak zabrali a postupně se snažili snižovat své bodové manko (4:8, 7:9). Následně pak Olomouc znovu odskočila Ostravě ve vedení (7:13, 8:15, 10:16). Minimálně čtyřbodový náskok si UP Olomouc udržovala až do stavu 17:21. Ostrava ještě znovu zabrala a snížila na 19:21, ale závěr setu už si Olomoučanky pohlídaly.

Do čtvrtého setu už domácím nezbývalo nic než hrát vabank. Tato taktika jim vycházela téměř po celou dobu (8:6, 14:11, 17:13, 20:15). Pak ovšem nastoupila na servis Košická, která už několikrát v zápase „zlobila“ na podání. Domácí nedokázali otočit, Kojdová i Toufarová několikrát útočily buď do bloku, nebo do autu, nepomohl time-out ani střídání a rázem byl stav 20:22 a psychicky rozložené Ostravanky dobře rozehraný set ztratily a hosté mohli slavit postup.

Kapitánky i trenéři ocenili a velice chválili úžasné fanoušky z obou měst!!!

Autor: Miloš Matula.

4. utkání semifinále:

Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo