TJ Ostrava : VK UP Olomouc 3:0

Čtvrtek, 14 Duben, 2016 - 18:00

Ostrava včera ve třetím utkání semifinále zabrala a potvrdila prognózy o vyrovnanosti této série. Obrovskou oporou bylo fantastické publikum, které neúnavně fandilo po celé utkání. Dnes pak hráčky TJ navázaly na výborný včerejší výkon a po vítězství 3:0 si vynutily rozhodující 5. utkání.

TJ OSTRAVA -  VK UP Olomouc 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)
Play-Off : Semifinále  -  4. utkání

Rozhodčí:  Rychlík D./Renčín K./Steffek V./Petrovský P.
Počet diváků: 430

Domácí: Kateřina Valková, Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Kateřina Kvapilová, Kamila Součková
Hosté: Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dědíková, Závodná libero: Hronová.
Střídaly: Michalíková, Sochorcová, Nováková

Iva Nachmilnerová - kapitánka (Ostrava): Velice děkujeme divákům za podporu, kterou nás provází celou sezónu. Děkuji také všem za týmový výkon. Série pokračuje v sobotu, kdy musíme opět držet pospolu. Budeme se těšit na všechny, kdo za námi přijedou.
Zdeněk Pommer - trenér (Ostrava): Skvěle jsme srdcem dotáhli tuto sérii play-off k rozhodujícímu zápasu. Dnes jsme podali koncentrovaný skvělý výkon. Dobře jsme bránili a hráli zodpovědně v poli i v útoku. Pochvala patří opravdu celému týmu. V sobotu do toho dáme úplně všechno. Děkujeme moc fanouškům za skvělou podporu a těšíme se na ně do Olomouce.

Katarína Dudová - kapitánka (Olomouc): Gratulujeme soupeři a rozhodne 5. zápas.
Jiří Teplý - trenér (Olomouc): Ostrava šla za svým, my jsme byli křečovití. Domácí šli do každého balónu, i nasazení měli vyšší. Včera jsme měli větší šanci. Rozhodne sobota.

Domácí hráčky se poučily z úvodu včerejšího utkání a nedovolily svým soupeřkám odskočit do podobného trháku. Naopak již od úvodního míče tahaly za delší konec, (8:7; 10:7; 14:10) a od prvního technického oddechového času si držely, a postupně navyšovaly, své vedení (16:11; 18:11; 19:14). Ani v závěru setu pak domácí nepolevili, dokázali odrazit veškeré snahy Olomouce o zdramatizování sady (21:14; 21:17) a s bezpečným náskokem (24:19) si došli pro vedení v zápase 1:0.

Vstup do 2. setu se lépe povedl hostům, když odskočili do vedení 3:6, avšak domácí hned vzápětí dokázali toto manko smazat (7:7; 7:8). Po 1. technickém oddechovém času již domácí hráčky převzaly taktovku této sady a opět si vypracovávaly komfortní náskok (10:9; 14:11; 16:12), který postupně zvyšovaly až na 24:18, ale hosté nesložili zbraně a koncovku setu dokázali výrazně zdramatizovat, když odvrátili 4 setboly v řadě, avšak domácí se rozhodit nenechali a 5. setbol již Zedníková proměnila nekompromisním útokem.

Ani úvod 3. setu nezastihl Ostravu v dobrém rozpoložení (0:3; 1:5), avšak domácí trenér své svěřenkyně dokázal zkušeně uklidnit pomocí oddechového času a ty pak stejně jako ve 2. setu dokázaly srovnat krok (5:5; 7:8). Poté nabral 3. set dnes již známý směr a domácí si sérií bodů úspěšně vypracovali náskok, který se posléze ukázal být rozhodujícím (16:11; 20:14). Hostující hráčky v závěru již nedokázaly najít síly na odpor (22:16; 24:18; 24:20) a domácí si tak došli pro vítězství a tím i pro rozhodující 5. zápas