TJ Ostrava : VK UP Olomouc 3:2

Sobota, 7 Duben, 2018 - 17:00

Play-Off: Semifinále - 2.utkání

V druhém utkání semifinále měly Ostravanky hostujícím hráčkám co oplácet. V letošní sezóně uhráli domácí na Olomouc z pěti zápasů jen dva sety a kdy jindy zlomit tuto špatnou sérii, když ne teď! Po velmi dramatickém tie-breaku se Ostravě skutečně podařilo zvítězit!!!

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2 (19:25, 15:25, 25:20, 25:23, 15:13)

Rozhodčí:    Renčín K./Kostka M./Capáková K./Steffek V.
č.: 156 dne: 7.4. 2018 v hod.: 17:00
Počet diváků: 450

Domácí: Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková
Hosté: Kubínová, Košická, Čutuk, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero: Sain. Střídaly: Orvošová, Dudová, Sajdová, Dedíková.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes to byl divácky velmi dramatický volejbal, kdy jsme dokázaly zvítězit z 0:2. Dnes jsme Olomouc přehrály bojovností a větší touhou po výhře. Obrovský dík fanouškům!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme začali vlažně a koukali, jak hraje Olomouc. Ve třetím setu jsme je dostali do tlaku a zápas jsme začali otáčet. Další sety jsme hráli bojovně. Série je 1:1 a je to nový začátek. Hráčky, které přišly na hřiště, pomohly. Fanoušci byli výborní, my musíme být agresivní. “
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „První dva sety náš volejbal, pak jsme přestaly hrát naši hru. Gratuluji domácím k vítězství a za týden se opět v Ostravě setkáme a uvidíme, jaký bude vývoj série.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): “My jsme v hlavách už vyhráli, jak se Ostrava chytla, tak jsme bojovali proti Ostravě, divákům a rozhodčím a pak už to bylo těžké. Jestli budou nominovat takové rozhodčí, lajnový má praporek dole dřív, než míč doletí k lajně a to je pak špatný.  To jsou v tie-breaku písklý čtyři balony a to je hodně. V tie-breaku by se mělo pískat podle pravidel. Jestli tam nepískne tažený balon, když jede po břiše a pak nám pískne dvoják, tak to ať jde „do prdele“, to se jinak nedá říct, to tam klidně napište!“

Od počátku prvního setu bylo ve vedení družstvo hostů (2:5, 3:8). Za stavu 5:10 si vzal trenér domácích oddechový čas, aby podpořil své svěřenkyně. Toto však nepřineslo úspěch a Olomouc byla stále ve vedení (7:14, 11:16). No konci setu se ještě Ostravě podařilo získat pár bodů, ale to byla už jen kosmetická úprava skóre (12:19, 15:23, 17:24).
Druhé dějství se neslo v duchu setu prvního. Od začátku si VK UP Olomouc udržoval značný náskok a to mimo jiné díky špatnému příjmu TJ Ostrava (4:8, 5:9, 9:13, 11:16). Na konci druhého setu to vypadalo ze strany Ostravaček skoro na vhození ručníku do ringu, set s přehledem vyhrály Hanačky.
Na úplném počátku třetího setu to vypadalo, že se zápas bude ubírat stejným směrem jako doposud (1:4), pak si Pommer vzal oddechový čas a jakoby se v ostravských holkách něco zlomilo a nabraly nové síly a první technický oddechový čas hráčky zastihl za stavu 8:6. Poté už za kratší konec tahala Olomouc (10:8, 12:9, 15:10, 16:11). Hostující hráčky se sice snažily skóre dotáhnout, ale toto jim domácí nedovolili (18:13, 19:15, 21:18, 23:19).
Čtvrtý set byl boj o každý míč, dlouhou dobu to vypadalo, že Olomouc si nenechá vítězství vzít, avšak Ostrava byla stále na dohled (6:8, 8:10, 9:11, 12:16, 13:17). Za stavu 16:19 opět domácí trenér využil „tajmu“ a TJ dotáhla na 18:19 a opět začala přetahovaná o body.  Ze stavu 20:22 díky obrovské bojovnosti a bodovým blokům domácích tento set urvali a zápas mířil do dramatického tie-breaku.
Pátý set byl po celou dobu velice vyrovnaný, soupeři se rvali o každý míč (3:3, 5:3, 6:6, 7:8). Ručička vah se přechylovala chvilku na stranu hostů, chvilku na stranu domácích (9:8, 9:10, 10:11, 11:13, 13:13). A byly to právě hráčky TJ Ostrava, které se díky nesmírné bojovnosti nakonec radovaly z vítězství.

Autor: Miloš Matula