Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : VK Polanka nad Odrou 3:0, 3:0

Termín: 
Sobota, 16 Říjen, 2021 - 09:00

Kadetky "KP" - 5. a 6. kolo   16.10.2021

TJ Ostrava "B" - VK Polanka nad Odrou     3:0 (12,12,9)
TJ Ostrava "B" - VK Polanka nad Odrou     3:0 (9,21,4)

Utkání: TJ OSTRAVA  vs VK Polanka   3:0 (12, 12, 9)  a 3:0 (9, 21, 4)
Trenér TJ Ostrava: Jiří Záveský
Trenér TJ Polanka: Miroslav Otisk
Naše družstvo ve složení: Markéta Kubatá (náhra - kapitánka), Patricie Klajmonová, Michaela Makarová, Simona Turková a Michaela Musialová (smeč), Sára Stehlíková (blok, smeč, univerzál), Bára Šurgotová a Karin Malinkovičová (univerzál), Lucie Zagatová, Vendula Fajkusová (libero).
Krátké slovo trenéra TJ Ostrava:
Opět jsem zvolil systém bez ohledu na průběh utkání a to, že hráčky budou nasazeny tak, aby si všechny zahrály bez rozdílu výkonosti. Všechny hráčky bez rozdílu se musí „otřískat“ ve hře a hrát a hrát a zase jen hrát. Je to jediný okamžik kdy technické tréninky a dril můžou hráčky zúročit v samotné hře. Tyto tréninky jsou více únavné po psychické stránce než fyzické, ale konečně se začínají zúročovat. V případě nepovedeného zákroku, útoku či jakékoliv situace na hřišti, si hráčka ihned uvědomí, kde udělala chybu a jak měla herní situaci řešit správně. Není poté již nutno něco vytýkat či radit – vše je jasné a tím se hráčky posouvají ve výkonosti vpřed.
A to je to proč volejbal dělám s hráči, kteří se chtějí zlepšovat. Každý, kdo poctivě trénuje a snaží se o maximální dodržení pokynů trenéra, zúročí své tréninky ve hře a časem nastanou pro tyto hráče zautomatizované pohyby při samotné hře.  
Utkání jsme zahájili v domácím prostředí tělocvičny ZŠ G.Píky v Ostravě. Soupeř přijel z Polanky nad Odrou a bylo vidět, že hráčky tohoto VK oddílu jsou ještě nezkušené a na hřišti to tak i vypadalo. Přesto se snažily a nevzdávaly se. Snažily se a měly radost z každého bodu, který se jim povedl získat. A o to jde, užívat si v rámci možností hru, kolektiv, a naučit se i prohrávat s úsměvem.
Naše děvčata soupeře drtily opravdu tvrdým servisem. VK Polanka si s tímto nedovedla poradit ani v prvním ani druhém utkání. Kadetky Ostravy tak měly dobrého partnera k vyzkoušení si herních situací a nácviků signálů.  Útoky se na stranu VK Polanky hrnuly ze všech možných míst. Diagonální hráčky smečovaly jak z pajpu, tak ze zóny 2, smečařky se do úderů opíraly také dost silně a když připočtu časté rychlé útoky středem, bylo jasné, že naše děvčata na hřišti kralovala. V případě, že soupeř zahrál jakýkoliv těžký míč, naše velmi kvalitní libero vše vyřešilo ku prospěchu našeho celku.
Musím všechna děvčata pochválit za nadšený a kolektivní výkon. Na hřišti opět panovala emotivní, dobrá volejbalová nálada.  Kolektiv se dobře semkl a kadetky hrají s nadšením a v pohodě.

Trenér, autor: Jiří Záveský

Hala: Tělocvična ZŠ Gen. Píky        
Adresa: Gen. Píky 2975 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Döbert M.                           

Rozpis utkání a tabulka soutěže - skupina A