TJ Ostrava : VK Polanka nad Odrou 3:0, 3:2

TJ Ostrava "C" - VK Polanka nad Odrou     3 : 0  (21, 19 , 18)
TJ Ostrava "C" - VK Polanka nad Odrou     3 : 2  (-16, -17, 22, 25, 9)

První utkání : TJ Ostrava C – VK Polanka 3:0 (25:21, 25:19, 25:18)
V posledním kole základní části jsme se utkali na domácí palubovce s Polankou.
Vzhledem k vývoji v tabulce jsme potřebovali získat 3 body, abychom základní část vyhráli a šli tak do play off z prvního místa.
Na začátku prvního setu jsme se rozjížděli pomaleji, než bylo potřeba, a tak s námi soupeřky držely vyrovnané skóre až do stavu 17:17. Potom se nám ale podařilo zabojovat a udělat si náskok, který jsme udrželi až do konce setu.
Druhý set jsme začali lépe, a tak jsme si vytvořili náskok již v první polovině setu. Tento náskok jsme udržovali až do závěru setu.
Třetí set byl velice podobný tomu druhému, a tak jsme si celkem s přehledem došli pro jasné vítězství 3:0.
V průběhu utkání jsme vyzkoušeli varianty na pro střídání, které hráčky zvládli na výbornou.
Byla to dobrá průprava pro následná utkání ve vyřazovacích bojích, které začínají 10.února.
Sestava : Polášková Tereza, Stará Patricie, Holcmanová Martina, Jaglová Radka, Panková Michaela, Matýsková Kristýna, libero Pešová Karolína – Bruncková Tereza, Uhlářová Klára

Druhé utkání : TJ Ostrava C – VK Polanka 3:2 (16:25, 17:25, 25:22, 27:25, 15:9)
Do druhého utkání jsme vstoupili daleko vlažněji, než do toho prvního, ukolébaní splněným cílem dnešního dne, ziskem tří bodů.
V prvních dvou setech jsme vyprodukovali spoustu chyb, především na útoku a při podání.
To byla voda na mlýn pro soupeřky, které se postupně rozehrály v bojovný výkon a předváděly opravdu pěkný volejbal. Dařilo se jim na podání, v útoku, i při hře v poli, a naprosto zaslouženě vyhrály první dva sety.
Ve třetím setu se rozpoutal velký boj, a my zavelely k postupnému obratu v utkání. 3:0 jsme v sezóně ještě neprohráli, a nechtěli jsme to dopustit ani tentokrát. Koncovku jsme lépe zvládli my.
Čtvrtý set se vyvíjel daleko lépe pro soupeřky. Za stavu 19:9 pro ně to už vypadalo, že odejdeme poraženi, ale přestali jsme chybovat, a postupně dotahovat hrozivý náskok.
Přesto jsme museli odvracet 2 matchbally, ale set jsme urvali pro nás.
V pátém setu se již projevila větší herní kvalita na naší straně, a poměrně hladce jsme jej dotáhli k vítězství.
Sestava : Stará Patricie, Holcmanová Martina, Jaglová Radka, Matýsková Kristýna, Bruncková Tereza, Uhlářová Klára, libero Pešová Karolína – Polášková Tereza, Panková Michaela

V základní části jsme odehráli celkem 24 utkání, z toho 18 x zvítězili, 4 x prohráli v tie-breaku, a 2 x 3:1. Ani jednou jsme neodešli poraženi 0:3.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Friedel P.

25. a 26. kolo "KP Ženy"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - 1. část soutěže - zákl.sk. A (MS-Z-A)