Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : VK Prostějov B 1:3, 0:3

Termín: 
Sobota, 15 Únor, 2020 - 09:00

TJ Ostrava "B" - VK Prostějov "B"   1:3 (-24,-22,24,-22)
TJ Ostrava "B" - VK Prostějov "B"   0:3 (-16,-17,-15)

Soupeřky z Prostějova jsou sice v tabulce pod námi, ale u nich vždy záleží, v jaké sestavě hrají. U nich na nás na podzim vyrukovaly v té nejsilnější. Ani tentokrát nepřijely se žádnou lavičkou, z extraligových hráček přijely 3. Byly to vlastně jediné soupeřky, se kterými jsme na podzim nezískali ani jeden bod.
My jsme se tentokrát nesešli v ideální sestavě. Chyběly nám všechny extraligové juniorky (hrály extraligu juniorek ve Frýdku-Místku), kapitánka Hanka Gráczová musela zůstat v práci, Lucka Krátká odjela na lyžařský kurz, Kája Janochová mohla pouze na první utkání, Hanka Záhorská byla nemocná, Vanessa Hurníková je na soustředění na Floridě. Naopak s námi hrála Monika Jošková na liberu, ale pouze první 3 sety, poté musela taktéž odjet do Frýdku-Místku na extraligu juniorek. Ve čtvrtém setu proto rychle naskočila Adéla Orálková, se kterou jsme počítali na libero až na druhé utkání.

První utkání : TJ Ostrava B – VK Prostějov B 1:3 (24:26, 22:25, 26:24, 22:25)
Vzhledem k tomu, kolik nás tentokrát bylo, jsme museli lehce zaimprovizovat. Na účku se představila Terka Jošková, na smeč putovala Karolína Janochová. I přesto se dalo očekávat vyrovnané utkání, což nakonec v jeho průběhu potvrdilo.
Úvod utkání nám nevyšel úplně ideálně. Soupeřkám se podařilo odskočit až na 9:6. Nám se podařil zvrat na 12:9, ale následně to bylo zase 13:15 a 14:17 v náš neprospěch. Výborným podáním Terky Joškové a dobrou hrou jsme se dostali do vedení 23:20, následně 24:21. V koncovce jsme ale totálně propadli. Pěti body v řadě jsme set prohráli.
Druhý set jsme oproti tomu prvnímu začali lépe a dostali se do vedení 8:4. Soupeřkám se ale podařilo srovnat. Vedli jsme ještě 19:18, ale koncovka nám znovu nevyšla.
I třetí set byl naprosto vyrovnaný. Po většinou jsme sice vedli až 18:13, do koncovky se šlo ale za nepříznivého stavu 18.20 a 20:23. Tentokrát jsme ale zabojovali a vynutili si pokračování utkání do dalšího setu.
Bohužel jsme museli začít bez libera, což vedlo k hrozivému skóre 0:7. Od stavu 7:15 jsme ale mohutně začali dotahovat až na 16:17. Set a tím i celé utkání se nám ale zlomit nepodařilo. Byla to určitě škoda, neboť na vítězství určitě bylo.
Sestava : Polášková Tereza, Janochová Karolína, Kotasová Michaela, Augustinová Eliška, Jošková Tereza, Gengelová Lenka, libero Jošková Monika – libero Orálková Adéla, Koloničná Petra

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VK Prostějov B 0:3 (16:25, 17:25, 15:25)
Do druhého utkání se postavilo 7 statečných, či spíše zbylých hráček. Museli jsme hrát se dvěma nahrávačkami, občas na jednu, občas na dvě. Terka Jošková se přesunula na smeč.
Celé utkání jsme se snažili vzdorovat, tentokráte proti již očividně lepším soupeřkám. Bohužel na to, abychom mohli klást větší odpor, to nestačilo. Navíc nám ani jednou nevyšel úvod setu, a vždy jsme rychle výrazně prohrávali. Potom to už bylo jen dotahování. Soupeřky si nikdy nenechaly náskok utéct, a tak asi nebyla šance.
Na druhou stranu po minulém týdnu, kdy jsme v Bílovci hráli opravdu špatně, tak tentokrát nám nechyběla bojovnost, a byl to daleko lepší výkon z naší strany. Škoda prvního utkání, kdy jsme nezvládli koncovky, a některými hloupými chybami se připravili o možné vítězství.
Sestava : Polášková Tereza, Kotasová Michaela, Augustinová Eliška, Jošková Tereza, Koloničná Petra, Gengelová Lenka, libero Orálková Adéla

Tuto sobotu jedeme do Vsetína. Ten také nemá z poslední doby moc dobré výsledky, takže uvidíme.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže     
Adresa: Gajdošova 1893/16, Ostrava

Rozhodčí: PIETROŠ Pavel     
 
27. a 28. kolo "2. liga ženy"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - skupina C (2-Z-C)