TJ Ostrava : VK Šelmy Brno 0:3

Termín:
Neděle, 14 Březen, 2021 - 17:00

Ve třetím utkání play-off UNIQA volejbalové extraligy žen vyhrála Ostrava překvapivě v Brně, čili vede v sérii 2:1 a dnes mohla v domácím prostředí rozhodnout o postupu do semifinále. Všechny zápasy byly obrovsky vyrovnané, rozhodují maličkosti, ale v dnešním zápase byl soupeř jednoznačně lepší. Rozhodující zápas o postup do semifinále se tedy odehraje ve středu 17.3. od 18.00 v Brně.

TJ Ostrava – VK Brno 0:3 (23:25, 18:25, 19:25)

Stav série 2 : 2

Rozhodčí: Kovář V., Horký P.
č.: 21109 dne: 14. 3. 2021 v hod.: 17:00
Hráno bez diváků

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, libera: Chevalierová, Žolnerčíková. Střídaly: Kašparová, Zemanová, Výtisková, Bauerová, Šmídlová.
Hosté: Mikysková, Marková, Horká, Sklenářová, Širůčková, Šmídová, libero Chlumská. Střídaly: Podhrázká, Benediktová.

Vyjádření:
Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „Čeká nás pátý rozhodující zápas. Všechno co bylo, musíme vymazat z hlavy a bojovat.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes soupeř dobře bránil a zatlačil nás servisem. V souvětí play-off děláme čárku a připravíme se na rozhodující zápas.“
Ivona Marková (kapitánka VK Brno): „Konečně jsme hrály svou hru. Hrály jsme v klidu, bez strachu a zvolily jsme dobrou taktiku. Hrály jsme kolektivně, vykrývaly jsme, pomáhaly si, což v předchozích zápasech chybělo.“
Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Jsem nadšený z našeho výkonu, byl nejlepší v sérii. Nevím, nakolik se projevilo, že soupeř byl pod tlakem. Přes pomalejší začátek jsme to ustáli, postupně jsme se přes Ostravu dostali a dobře jsme odehráli celý zápas.“

Popis utkání:
Do prvního setu vstoupili domácí zostra a postupně navyšovali náskok, až donutili trenéra hostů Ondřeje Boulu k time (11:9). I poté si Ostrava udržovala čtyř až pětibodový náskok (15:10, 16:12). Za stavu 16:13 přišla na servis hostující Širůčková a přes dva time-outy domácího trenéra Zdeňka Pommera (16:14, 16:18) byli hosté po sedmibodové šňůře ve vedení (16:19). Přes velkou snahu Ostravanek utekly Šelmy ještě více na skóre 18:23, ale domácí se nevzdali a donutili Boulu k time (21:23), který pomohl k zastavení tlaku domácích a zároveň ke třem setbolům v řadě (21:24). Byť dva setboly Ostrava odvrátila, třetí již hosté se štěstím proměnili.
Ve druhém setu bylo na hřišti „jen jedno družstvo“ a to hostující Brno, i když se trenér Pommer snažil tlak hostů zastavit time-outy (2:5, 3:10), náskok Šelem neustále narůstal (6:15, 13:23) k hladkému vítězství v setu.
Ve třetím setu to chvíli vypadalo, že se domácí otřepali a vedli 4:1, ale hosté větší náskok nepovolili a i díky velkým chybám Ostravanek postupně dotahovali, až se vzápětí ujali vedení 7:9 a Pommer si opět musel vzít time-out. Ostrava ještě zabojovala a po pár hezkých výměnách postupně dorovnala na 11:11. Díky dobrým blokům a výbornému podání hostující Horké bylo za chvíli 11:16 a domácí už nenašli síly na zvrat (14:19, 17:23) a Brno získalo s přehledem set i zápas.

Autor: Miloš Matula

Články a další podrobnosti na: cvffacebookvolejbal-ostrava