Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : VK Valašské Meziříčí 1:3, 3:2

Termín: 
Sobota, 23 Září, 2017 - 10:00

TJ Ostrava - VK Valašské Meziříčí     1 : 3  (-14, 23, -17, -12)
TJ Ostrava - VK Valašské Meziříčí     3 : 2 (-20, 20, -20, 19, 21)

První utkání : TJ Ostrava – VK Valašské Meziříčí 1:3 (14:25, 25:23, 17:25, 12:25)
Po dlouhé a náročné letní přípravě jsme se konečně dočkali prvního mistrovského utkání.
Po slibných výsledcích v posledních dvou přípravných turnajích, kdy jsme obsadili první a druhé místo, jsme byli plni očekávání, jak nám to půjde v soutěži.
Bohužel nám onemocněly 2 hráčky základní sestavy, a hlavně naše nejúdernější síla Tereza Uherková. Když k tomu připočteme dlouhodobé zranění nahrávačky, potom už naše vyhlídky nebyly tak optimistické.Museli jsme si pomoci hráčkami z kadetek, které s námi neabsolvovaly žádný trénink, takže jsme se sehrávali přímo v utkání. To výrazně ovlivnilo výkon v utkání.
V prvním setu jsme nezačali nejhůř, do stavu 6:6 jsme hráli vyrovnaně - nervozita z prvního utkání byla cítit z obou soupeřů. Potom nám však soupeř odskočil na 12:6, a na to jsme již nedokázaly zareagovat a prohráli jsme 25:14.
Druhý set byl celou dobu vyrovnaný. Soupeř nám odskočil na rozdíl tří bodů. Po dvou střídáních se nám ale podařilo otočit a v koncovce jsme byli šťastnější my – 25:23.
Od třetího setu již na hřišti jasně dominovalo Valašské Meziříčí, a naprosto zaslouženě si došlo pro poměrně jasné vítězství. V této fázi hry nás soupeřky převyšovaly ve všech herních činnostech, ale především v bojovnosti a větší vůli po vítězství.

Sestava: Planková Karolína, Batková Veronika, Ruszová Anna, Sabelová Tereza, Klímová Alice, Kokešová Monika, Pavlicová Agáta – Brusová Zuzana, Hurníková Vanessa, Kašpárková Adéla


Druhé utkání: TJ Ostrava – VK Valašské Meziříčí 3:2 (20:25, 25:20, 20:25, 25:19, 23:21)
Do druhého utkání jsme nastoupili s odhodláním poprat se o naše první vítězství v soutěži.
Do stavu 14:12 v prvním setu to vypadalo, že by to mohlo jít, ale potom nás už v tomto setu jednoznačně přejel.
Ani začátek druhého setu nevypadal, že by se něco mělo změnit (stav 1:5). Naštěstí se nám podařila jedna dlouhá série. Při podání Pavlíčkové jsme otočili z 5:8 na 14:8 a úspěšně dotáhli set k vítězství.
Bohužel ve třetím setu se něco podobného podařilo Valašskému Meziříčí, kdy odskočilo z 5:5 na 13:5 a už nás nepustilo do bližšího kontaktu. Přesto se nám podařilo v koncovce uhrát sérii pěti bodů, a tento moment byl možná zlomový pro celé utkání, protože se nám podařilo vybojovat několik těžkých míčů a nastartovali jsme se do dalšího pokračování utkání.
To jsme dokázali na začátku čtvrtého setu, kdy jsme vedli hned 6:1 a náskok si udržovali až do konce setu. Od tohoto momentu jsme konečně začali předvádět to, co umíme.
Tie-break byl však přesto jako na houpačce – 0:3,4:3,4:6,10:7 a 14:11. Za tohoto stavu jsme měli k dispozici 3x matchball, ale bohužel se nám ani jeden nepodařilo proměnit.
V tento moment nastala úžasná bitva o vítězství, kdy Valašské Meziříčí mělo celkem 4x matchball, my ještě další 3. Nakonec se nám podařilo celkově ten šestý proměnit a zvítězit 23:21. Utkání trvalo neuvěřitelných 150 minut.

Po nevydařeném prvním utkání jsme dokázali zvrátit výsledek a vybojovat cenné vítězství.
Pevně věříme, že se nám na něj podaří navázat v dalších utkáních.
To nejbližší hrajeme v sobotu 7.10. od 11.00 v Bílovci. Takže zveme všechny naše fanoušky.

Sestava: Planková Karolína, Batková Veronika, Ruszová Anna, Kašpárková Adéla, Pavlíčková Ilona Tereza, Kokešová Monika, Pavlicová Agáta – Sabelová Tereza, Brusová Zuzana, Hurníková Vanessa

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže     
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Steffek V.   
 
1. a 2. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)