TJ Ostrava : VO Slezská Orlice, z.s. 3:1, 3:1

Neděle, 21 Říjen, 2018 - 10:00

TJ Ostrava "C" - VO Slezská Orlice, z.s.     3:1 (-20,20,22,20)
TJ Ostrava "C" - VO Slezská Orlice, z.s.     3:1 (18,22,-20,19)

První utkání : TJ Ostrava – VO Slezská Orlice A 3:1 (20:25, 25:20, 25:22, 25:20)
Sestava : Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Kašpárková Adéla, Pěnčíková Patricie, Orálková Adéla, Pěnčíková Anna, libero Rozacká Tereza – Cáhlíková Viktorie
V neděli jsme na domácí palubovce přivítali zatím neporaženého lídra soutěže – VO Slezská Orlice z Krnova.
V našich řadách došlo vzhledem k nezaviněné neúčasti některých hráček k drobným změnám v sestavě.
Bohužel první set se nám nedařilo vyvarovat se spousty nevynucených chyb, a průběh připomínal nepodařené utkání doma s Kylešovicemi. Přesto jsme zkvalitněnou hrou dokázali ještě v závěru setu zkorigovat na 20:25.
Od druhého setu jako by přišlo na hřiště jiné družstvo. Hráčky si konečně nechaly domluvit, začali hrát s větší jistotou, především na podání a při hře v poli, nekazily jednoduché míče. To se samozřejmě ihned promítlo na vývoji skóre. Obraz hry se vyrovnal a v průběhu všech třech následujících setů jsme byli daleko jistějším týmem. Po většinu času jsme si udržovali mírný náskok, který se soupeřkám nedařilo ani v koncovkách setů umazat. A tak jsme i trochu nečekaně zvítězili 3:1.

Druhé utkání : TJ Ostrava – VO Slezská Orlice A 3:1 (25:18, 25:22, 20:25, 25:19)
Sestava : Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Kašpárková Adéla, Pěnčíková Patricie, Cáhlíková Viktorie, Pěnčíková Anna, libero Rozacká Tereza – Orálková Adéla
Úvod druhého utkání se začal vyvíjet podle konce toho prvního. Naše hráčky nezpanikařily, a i nadále si udržovaly stejnou kvalitu hry, jako v prvním utkání. To pokračovalo i ve druhém setu. V závěru jsme sice pustili soupeřky do hry, ale náskok jsme měli již dostatečný, a tak se dostali do vedení 2:0.
Ve třetím dějství soupeřky pochopily, že nemají co ztratit. Začaly více riskovat, přidaly na razanci, a to se jim vyplatilo. Dařilo se jim snížit množství chyb, a tak se karta začala obracet. Celý set jsme prohrávali až do úplného konce.
Čtvrtý set byl zkraje velmi vyrovnaný. Přesto byla asi větší vůle po vítězství na naší straně, a dokázali jsme strhnout vedení v náš prospěch. A to jsme si už nenechali vzít.

V obou utkáních dohromady jsme získali plný počet šesti bodů. To nás bodově dotáhlo na první dvě družstva, všichni máme po polovině základní části 17 bodů. Uvidíme, jak se bude dařit v odvetách. Další utkání hrajeme 11.listopadu v Krnově s posledním družstvem.
V domácím prostředí se na podzim představíme již jen jednou, a to v neděli 25.11. s Polankou.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Tělocvična SŠE Ostrava
Adresa: Na Jízdárně 423 Ostrava - Moravská Ostrava   70200

Rozhodčí: Friedel P.