TJ Ostrava : Volejbal Brno 0:3

Sobota, 10 Listopad, 2018 - 17:00

V 8. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se Ostrava opět pokoušela o první domácí vítězství v této sezóně, navíc chtěla samozřejmě přerušit již pět kol trvající sérii porážek. Šelmy z Brna jsou naopak v laufu po třech výhrách za sebou. Domácí se sice snažili, ale volejbalové umění a bohužel i bojovnost byla na straně hostů.

TJ Ostrava - VK Brno 0:3 (13:25, 14:25, 18:25)

Rozhodčí: Pecháček L., Grabovský Z.
Počet diváků: 170
č.: 39 dne: 13. 11. 2018 v hod.: 17:00

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Faltínová, Zedníková, Zemanová, libero: Chevalierová. Střídaly:  Žolnerčíková, Diatková, Sedláčková, Lukáčová
Hosté: Boulová, Nováková, Janečková, Kočvarová, Matuszková, Beránková, libero Chlumská. Střídala: Pospíšilová A.

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes nás soupeřky zatlačily servisem. Nesložíme balón a děláme spoustu chyb. Nedokázaly jsme se prosadit proti vysokým blokům. Musíme to zarvat ve středu v semifinále Českého poháru v Praze na Olympu.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Vůbec jsme nezachytili začátky setů a hráli jsme ustrašeně a alibisticky. Chtěli jsme Brno zatlačit servisem, ale bohužel opak byl pravdou. Strašně hrály smečařky a s horším příjmem se nedá hrát proti vysokým brněnským blokům.“
Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Jsme rády za 3 body. Ostrava nám pomohla zkaženými servisy, snažila se riskovat, ale to jí nevycházelo. “
Martin Gerža (trenér VK Brno): „Ostrava prochází krizí a my se postupně zlepšujeme a podle toho zápas vypadal.“

Do prvního setu nastoupilo Brno bojovně, od počátku si drželo vedení (4:8, 5:12). Ostravě se nedařilo náskok snížit, ba naopak (9:16, 10:21). Šelmy tedy v setu hladce zvítězily.
Druhý set se odehrával v duchu toho předchozího, hned od počátku se Brňanky ujaly vedení (0:3, 4:9, 7:14, 10:17). Domácí udělali spoustu chyb a hosté svůj náskok už pak jen navyšovali a opět se radovali z vítězství v setu.
Úvod třetího setu se podobal předchozím dvěma (4:7, 5:12, 9:15). Domácí hráčky se nažily avšak podařilo se jim dotáhnout pouze na 16:19 a to bylo vše, co jim Brno dovolilo. Následně už tým zkušených hráček z Brna oslavoval své čtvrté vítězství v řadě.
I přes momentální neslavné výsledky Ostravanek děkujeme za neustálou podporu našim fanouškům a hlavně skvělým bubeníkům, kteří nás doprovází i na venkovní utkání.

Autor: Miloš Matula

Zveme všechny příznivce volejbalu v sobotu 10.11. v 17.00 hod. na domácí zápas Extraligy žen. Naše hráčky se utkají s Volejbal Brno.