TJ Ostrava : Volejbal Přerov 1:3

Sobota, 1 Prosinec, 2018 - 17:00

Domácím letošní extraligová sezóna vůbec nevychází a kdy jindy zlomit nepříznivou bilanci než po středeční výhře v CEV cupu a se soupeřem, kterého jako jediného v letošní lize porazili. Pikantní na utkání je také souboj trenérů. Ostravu vede reprezentační trenér žen Zdeněk Pommer a hosty jeho asistent u reprezentace Radim Vlček. Pohárová výhra však nebyla pro domácí dostatečným impulzem k bojovnějšímu výkonu a z výhry se radovali hosté.

TJ Ostrava - Volejbal Přerov 1:3 (20:25, 14:25, 25:19, 21:25)

Rozhodčí: Grabovský Z., Kubinec J.
č.: 54 dne: 1. 12. 2018 v hod.: 17:00
Počet diváků: 150

Domácí: Makauskaite, Sedláčková, Diatková, Zedníková, Zemanová, Lukáčová libera: Chevalierová, Červenková. Střídaly:  Žolnerčíková, Faltínová, Kašparová, Nečasová.
Hosté: Vander Meer, Shapaval, Měrková, Svobodová, Person, Zatloukalová, libero: Vaňková, Krejčíková. Střídaly: Kohoutová, Zajícová, Šálková, Jurášová.

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním a druhém setu jsme si nepřihrály a z toho vyplýval slabý útok. Ve třetím setu nám vycházel servis, a proto jsme ho dotáhly do vítězného konce. Ve 4. Setu rozhodl větší počet chyb na naší straně.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř nás zatlačil servisem dva a půl setu. Když jsme se dostávali do hry, srazily nás vlastní laciné chyby. Soupeř vyhrál zaslouženě.“
Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Přijely jsme si pro 3 body a jsme rády, že je odvážíme. Po dvou vyhraných setech jsme polevily, hlavně na servisu, a proto jsme 3. set prohrály.  4. set byl podobný, ale koncovku jsme urvaly.“
Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „My jsme šťastní za výhru za 3 body a oplatili jsme soupeři porážku z 2. Kola. Dva sety jsme hráli pěkný volejbal, jak už bývá naším zvykem, tak jsme polevili a nechali domácí rozehrát a začala bitva o každý bod. V koncovce 4. setu jsme udělali méně chyb a body jsou naše. Zápas měl dobrou atmosféru.“

Vstup do utkání se domácím nevydařil (4:7), z toho tři esa dostalo domácí libero Chevalierová. Ostravanky následně dotáhly a dokonce vedly 10:9, do stavu 12:12 pak byla hra vyrovnaná, ale po dalších esech si musel domácí trenér Pommer vzít oddechový čas za stavu 12:15, avšak celou sérii přerovská Měrkova odpodávala a hosté odskočili až na 12:20 a byť domácí kosmeticky upravili skóre, set už zvrátit nedokázali.
Druhý set byl vyrovnaný do stavu 7:7, od té doby bylo na hřišti už jen družstvo Přerova (7:10, 8:12, 9:15,12:18). Žádné timy ani střídání nepomohly, aby se domácí hráčky probraly z letargie.
Do třetího setu trenér Pommer nasadil druhou nahrávačku Kašparovou, na blok Nečasovou a na libero Červenkovou a na hru domácích se rázem dalo dívat (6:4, 12:5, 14:6). Ovšem obrovské chyby Ostravanek dovolily přerovským Zubřicím zdramatizovat set, kdy osmibodovou ztrátu snížily až na dva body (17:15), poté ale přece jen set v koncovce patřil hráčkám TJ Ostrava.
Bohužel ani tento vyhraný set domácím na jistotě nepřidal a nedůrazem a spoustou chyb dovolili hostům odskočit na 3:8, 8:12, poté nastalo dočasné zlepšení a ostravské hráčky při servisu Zedníkové i díky bodovým blokům dotáhly na 12:12. Následně byla chvíli hra vyrovnaná do stavu 15:16, ale to bylo poslední vzepětí Ostravanek (15:18, 16:20, 19:22) a hosté už si set i celý zápas pohlídali.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí:  Grabovský Z., Kubinec J.