TJ Ostrava : Volleyball club Slavia Praha 3:1

Sobota, 9 Listopad, 2013 - 17:00

TJ Ostrava - Volleyball club Slavia Praha  3 : 1 (-23, 19, 13, 21)

Hráčky TJ Ostrava se do zápasu pustily odhodlaně, se stejným záměrem, však přijely i hráčky Slavie Praha a díky lepší koncentraci v koncovce 1. setu jej získaly na svou stranu (11:8. 14:18, 18:18, 22:20). V úvodu 2. setu se lépe prosazovali hosté, ze stavu 11:11 se však hráčkám Ostravy podařilo odskočit na rozdíl 4 bodů a hosty už do vedení nepustily. 3. set byl od počátku až do konce záležitostí domácích hráček (8:4, 16:8). K 4. setu nastoupili hosté s evidentní snahou o zvrácení nepříznivého stavu, domácí, jakoby se vrátili na palubovku až za stavu 0:4 (5:8, 8:11). Snaha ostravských hráček o dotažení, se nejprve nejevila příliš slibně, poprvé se jim podařilo otočit skóre na svou stranu až za stavu 16:15. Hosté ještě dokázali docílit stavu 20:21, ale pak při servisu nahrávačky Valkové a úspěšné obraně dotáhla Ostrava zápas do vítězného konce.

Domácí: Kapitán-Petra Polášková: Po zápase ve Šternberku trošku nervózní 1. set, ale urvaly jsme 3 důležité body.
Trenér-Zdeněk Pommer: Nervózní zápas, my jsme nehráli dobře, ale získali jsme důležité body. Ač nám to nešlo, tak jsme si 3 body vybojovali. Chválím tým za bojovnost.
Hosté: Kapitán-Lucie Vinecká: Předvedly jsme náš nejlepší výkon, je škoda, že takto nebojujeme se slabšími soupeři.
Trenér-Jiří Vojík: Zápas nepostrádal napětí, nasazení, my jsme bohužel po 1. setu nedokázali ubránit Starzyk, a to víceméně rozhodlo o vývoji 2. a 3. setu. Ve čtvrtém setu jsme se drželi do 2. time-outu a pak jsme v koncovce třemi velmi lacinými chybami umožnili domácím vyhrát.

Domácí: Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Zedníková, Pinková
Hosté: Vinecká, Smolková, Adlerová, Vašutová, Ančicová, Hanzlová, Libero: Zoulová  Střídaly: Prokopová, Janderová.

Rozhodčí: Kovář V./Peloušek J.