TJ Ostrava : VSC Zlín 0:3, 0:3

Sobota, 15 Únor, 2020 - 11:00

TJ Ostrava "B" - VSC Zlín     0:3 (-20,-10,-21)
TJ Ostrava "B" - VSC Zlín     0:3 (-16,-16,-15)

V našem předposledním vystoupení letošní sezóny ligy juniorek jsme na domácí půdě přivítali holky ze Zlína. Hrálo se až od 11.30, neboť jsme se střídali s druhou ligou žen.
V prvních vzájemných utkáních ve Zlíně jsme prohráli výrazným rozdílem. Doma jsme si chtěli napravit reputaci, a minimálně soupeřky více potrápit. Favoritkami byly ony, některé z nich hrají tuto soutěž asi čtvrtým rokem. Navíc pro ně velmi důležité utkání v boji o postup do baráže o extraligu. Nám chyběly některé opory, nebyly s námi ani naše posily ze žákyň. Naopak si s námi přijela zahrát Verča Fukalová z kadetek a hostující Sandra Bělohoubková.

První utkání : TJ Ostrava B – VSC Zlín 0:3 (20:25, 10:25, 21:25)
Hned od úvodu utkání nás zlíňačky drtily podáním, tak jako při utkání u nich. Tentokrát jsme ale úspěšně vzdorovali, a občas jim vraceli stejnou mincí. Přesto jsme celý první set pouze dotahovali.
Druhý set na nás vlétli ještě výrazněji, a od stavu 4:12 to bylo z jejich strany již jen o tom, tento set dohrát.
I ve třetím setu nám ulétly na 10:3. Přesto jsme se nevzdávali a zabojovali. Snížili jsme na 7:11., opět nám utekly na 19:11. Poslední naděje ještě svitla za stavu 15:19, ale to už bylo z naší strany vše.
Sestava : Orálková Adéla, Křístková Adéla, Pánková Natálie, Lastovicová Nely, Kubacká Nicola, Fukalová Veronika, libero Vajdová Klára - Jetmarová Hana, Gongalová Karolína, Bělohoubková Sandra

Druhé utkání : TJ Ostrava B – VSC Zlín 0:3 (16:25, 16:25, 15:25)
Do druhého utkání jsme vstoupili značně lépe, než do toho prvního. Dokonce jsme šli do vedení 7:5. Soupeřky nás následně dotáhly, a do stavu 13:14 to vypadalo na vyrovnanou koncovku. Bohužel přišla série sedmi bodů a bylo rázem po prvním setu.
I druhý set jsme se zkraje drželi, a až do stavu 9:8 to bylo celkem ucházející. Jenže opět série šesti bodů nám vzala vítr z plachet a set jsme jasně prohráli.
Třetí set měl podobný průběh, jako ty dva předešlé. Chvíli jsme se drželi, ale potom nás soupeřky opět zatlačily servisem, vytvořily si náskok, který už nepustily.
Sestava : Orálková Adéla, Křístková Adéla, Pánková Natálie, Kubacká Nicola, Fukalová Veronika, Bělohoubková Sandra, libero Lastovicová Nely - Vajdová Klára, Jetmarová Hana, Gongalová Karolína

I přes porážky to tentokrát bylo daleko lepší vystoupení, než u nich. V posledním utkání sezóny nás doma v neděli 1.března čeká soupeř nejtěžší – VK Prostějov. Doufejme, že to z naší strany bude alespoň bojovný výkon.

Hala: Hala mládeže
Adresa: Gajdošova 1893 Ostrava - Moravská Ostrava

Rozhodčí: PIETROŠ Pavel