Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : VSC Zlín 0:3, 3:1

Termín: 
Sobota, 25 Listopad, 2017 - 10:30

TJ Ostrava "B" - VSC Zlín     0 : 3  (-24,-12,-21)
TJ Ostrava "B" - VSC Zlín     3 : 1  (21,-23,18,21)

V sobotu jsme se utkali s posledním družstvem, se kterým jsme ještě letos nehráli.
Holky ze Zlína byly před utkáním v tabulce druhé, se stejným bodovým ziskem jako my.
Očekávali jsme velmi vyrovnaná utkání, doufajíc v pěkný sport a nějaký bodový zisk.

První utkání : TJ Ostrava B – VSC Zlín 0:3 (24:26, 12:25, 21:25)
Do prvního setu jsme nastoupili v tradičním složení, posíleni o Kláru Žarnovickou na bloku.
Hned v úvodu nás rozhodčí obral o dva body a prohrávali jsme 1:4. Z toho jsme se ale velmi rychle otřepali a skóre vyrovnali na 6:6. V dalším průběhu to bylo velmi vyrovnané, až při podání Aničky Ruszové se nám podařilo získat mírný náskok 18:14, následně 21:16, a vypadalo to, že bychom si mohli dokráčet pro vítězství v prvním setu. Bohužel jsme předvedli několik kiksů při relativně lehčích míčích, což soupeř okamžitě potrestal a ujal se vedení 24:22. Ještě jsme dokázali vyrovnat, ale koncovka patřila soupeřkám.
Do druhého setu jsme vstoupili jako opaření, a náskok soupeře začal neutěšeně narůstat. Nepomohlo ani několikanásobné střídání, a set jsme jasně prohráli.
Ani třetí set nezačal nejlépe a soupeřky si neustále udržovali mírný náskok. V polovině setu jsme ale začali více bojovat a překlopit vedení na naší stranu na 18:17. Bohužel to bylo z naší strany vše, a konec setu jsme absolutně nezvládli.

Zlíňačky nás přehráli především na servisu a na přihrávce. Dělaly také daleko méně nevynucených chyb, a proto byly v utkání úspěšnější.
Sestava : Planková Karolína (1 bod), Batková Veronika (7), Ruszová Anna (2), Makovcová Marie (4), Uherková Tereza (10), Žarnovická Klára (3), libro Pavlicová Agáta –  Kokešová Monika, Brusová Zuzana (1), Boštíková Hana (2), libero Kašpárková Adéla


Druhé utkání : TJ Ostrava B – VSC Zlín 3:1 (25:21, 23:25, 25:18, 25:21)
V šatně mezi utkáními jsme si řekli, co by bylo třeba zlepšit, a jak dostat soupeře pod tlak.
Především jsme potřebovali dát těžší podání, pokusit se víc hrát útok přes blokařky, a lépe si poradit v obraně.

Na začátku prvního setu to však vypadalo hrozivě, a rychle jsme prohrávali 1:7. Naše hra se pomalu začala zlepšovat, ale přesto jsme průběžně prohrávali 5:11, 9:15, 12:17. V tento moment ale děvčata zapnula na plné obrátky a nesmírnou bojovností vybojovala několik zdánlivě ztracených míčů. Pomohlo i střídání nahrávačky, kdy se na hřiště dostala Hanka Boštíková a zbytek setu zvládla bravurně a dotáhla družstvo k vítězství v prvním setu.
Začátek druhého setu tentokrát vyzněl lépe pro nás. Ujali jsme se rychlého vedení 7:3. Přesto soupeřky rychle dotáhly a následující průběh byl velice vyrovnaný až do samotného závěru, bohužel se šťastnějším koncem pro Zlín.
Začátky setů byly v tomto utkání jako na houpačce, tentokrát v tom třetím jsme ihned prohrávali 1:6. Náskok jsme ale okamžitě snížili, a při podání Žarnovické soupeřkám utekli na 13:9. Tento náskok se nám podařilo si udržovat až do konce setu, který jsme nakonec s přehledem zvládli.
Tak, jak bylo zvykem v tomto utkání, začátek setů vždy ovládlo družstvo na divácké straně. Tentokrát 8:1 pro nás. Už už to vypadalo na jasnou záležitost, ale naprosto nepochopitelně jsme vypadli ze hry a nechali hrát soupeřky, které srovnaly na 12:12, a dokonce i vedli 18:17. V tento moment se opět podařilo úspěšně vyměnit nahrávačky a změnit rytmus našeho útoku, kdy naopak za Hanku Boštíkovou přišla zpět Karolína Planková. Výborná souhra středem sítě, kdy se dvakrát po sobě ze čtyřky prosadila Anička Ruszová, otočila vývoj setu a podařilo se nám jít do vedení 20:18. To jsme již nepustily. Projevili jsme obrovskou vůli po vítězství, a koncovku vybojovali pro nás.

Druhé utkání bylo velice bojovné a divácky myslím velmi atraktivní. Pochválit je třeba všechny hráčky, ale zvláštní pochvalu zasluhuje naše libero Agáta Pavlicová, která se v druhém utkání vydala ze všech sil a předvedla jeden z jejích nejlepších výkonů. Nutno podotknout, že měla navíc po stužkovacím večírku, ale poprala se s tím na výbornou.
Musíme také poděkovat divákům, kteří byli tentokrát opravdu slyšet, a moc nám pomohli.
Doufáme, že se jim náš výkon líbil, a budou nás takto podporovat i nadále. Budeme velmi rádi.

Sestava : Planková Karolína (2), Batková Veronika (13), Ruszová Anna (7), Makovcová Marie (8), Uherková Tereza (18), Žarnovická Klára (8), libro Pavlicová Agáta (1) –  Kokešová Monika, Brusová Zuzana, Boštíková Hana (1), Kašpárková Adéla

V letošním roce nás v lize juniorek čeká již jen jedno kolo. V sobotu 9.12. jedeme k nováčkovi soutěže, do Valašského Meziříčí, které je na předposledním místě tabulky. Na kontě má zatím pouze jedno vítězství, ale bohužel hned z prvního utkání z naší palubovky.
Pevně věříme, že tentokrát budeme bodů odevzdávat méně, než jak tomu bylo u nás.

Další utkání základní části nás čekají až po Novém roce, kdy hrajeme ještě 3 kola:
20.1. ve Frýdku-Místku
27.1. doma s Opavou
4.2. ve Zlíně.

6.1. a 7.1.2018 pořádáme v Ostravě tradiční mezinárodní turnaj „Křišťálová váza“, tímto vás všechny srdečně zveme.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Hala mládeže     
Adresa: Gajdošova , Ostrava   70200

Rozhodčí: Klívar M.      
 
9. a 10. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)