TJ Slavia Hradec Králové : TJ Ostrava 0:3, 1:3

Neděle, 27 Listopad, 2016 - 12:00

TJ Slavia Hradec Králové - TJ Ostrava       0 : 3  (-16,-16,-12)
TJ Slavia Hradec Králové - TJ Ostrava       1 : 3  (-17,21,-28,-22)

V neděli 27.11.2016 jsme se vypravili do Hradce Králové. Pokud chceme hrát o přední příčky extraligy, bylo naší povinností přivést domů šest bodů. Zápas se hrál v hale se sedmi kurty a my jsme věděly, že orientace bude velmi náročná.

Do prvního zápasu jsme naskočily a Hradci jsme nedali nejmenší šanci. V hladce vyhraném prvním zápase s výsledkem 3:0 a sety (-16, -16, -12) se nám dařilo všechno, co jen šlo. S největším počtem es se pyšní naše blokařka Klára Podolská, která si připsala 6 přímých bodů v zápase. Díky skvělému servisu a celkové koncentraci máme pouze 4 chyby na příjmu a na bloky jsme vyhrály 4:2 z toho 3 bloky má Anča Pavlovová. Na esa jsme vyhrály neskutečně 17:4 a na útoku byla nejúspěšnější smečařka Klára Faltínová, která v prvním zápase složila 12 míčů.

Do druhého zápasu jsme nastoupily se stejnou chutí jako do toho předchozího. Do třičtvrtiny prvního setu, kdy jsme vedly o deset bodů vše šlo jako po másle. Potom se udělala jedna, dvě chybičky a najednou jsme se přestaly koncentrovat na hru. První set jsme díky náskoku vyhrály 25:17, ale Hradec nás vyvedl z omylu a vyhraným druhým setem nás přesvědčil, že to nebude jen tak. Od třetího setu bylo vše jen o štěstí. To je jasné už z výsledku 30:28 pro nás. Na bloky jsme sice vyhrály 8:3 kdy Klára Faltínová a Ivča Poláchová mají obě po třech blocích, ale na esa jsme prohrály 8:16. I na příjmu jsme udělaly celkem 16 chyb. Víme, kde byla chyba a že se musíme koncentrovat pořád a nepodcenit ani jediný míč. Samozřejmě děkujeme všem fanouškům, kteří s námi jeli takovou dálku a kteří nám z tribuny pomohli v nejhorších chvílích, vypadalo to že hrají s námi. Tento týden se  budeme pečlivě připravovat na zápas ve Šternberku, kde se popereme o první trojku ve skupině.
Zapsala: Barča Bartošíková

Adresa: TJ Slavia   Víta Nejedlého 1216, Hradec Králové   50003

Rozhodčí: Máša R., Motl J.

15. a 16. kolo "Extraliga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga juniorky - 1. část soutěže - skupina "B"