TJ Slavoj Český Těšín : TJ Ostrava 3:2, 3:0

Čtvrtek, 24 Leden, 2019 - 16:00

Tělovýchovná jednota Slavoj Český Těšín, z.s. - TJ Ostrava "C"    3:2 (5,-23,17,-23,15)
Tělovýchovná jednota Slavoj Český Těšín, z.s. - TJ Ostrava "C"    3:0 (20,14,19)

Soutěž : MS-JKY-F (Finále krajského přeboru juniorek)
Po neděli jsme odjeli již ve čtvrtek na předehrávku dalšího kola do Českého Těšína.
Dal se očekávat opět vyrovnaný souboj. Pevně jsme věřili v alespoň jedno vítězství.

První utkání : TJ Slavoj Český Těšín - TJ Ostrava C 3:2 (25:5, 23:25, 25:17, 23:25, 17:15)
Sestava : Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Kašpárková Adéla, Cáhlíková Viktorie, Kozinová Nela, Vojtášková Barbora, libero Lastovicová Nelly – Brusová Zuzana, Rozacká Tereza
Do utkání jsme vstoupili velmi nevýrazně. Špatně jsme přihrávali, náš útok byl málo razantní, a nebyli jsme schopni dobře vybrat žádný míč. Soupeřky hrály velmi bojovně a obětavě, a tak skóre hrozivě narůstalo v jejich prospěch. První set jsme jasně prohráli.
Do druhého setu jsme se začali více koncentrovat, a set byl velmi vyrovnaný. V koncovce jsme měli i více jistoty na našich rukách.
Bohužel nedostatečně poučeni, jsme třetí set hráli v podobném duchu, jako ten první. Chvíli jsme sice drželi krok, v závěru nám ale došli síly.
I čtvrtý set se pro nás neodvíjel dobře. Docela výrazně jsme prohrávali, a tak to vypadalo, že prohrajeme 1:3. Přesto jsme se dokázali zvednout a urvat v něm vítězství pro sebe.
Proto byla i velká škoda, že dobře rozehraný pátý set, ve kterém jsme i docela vedli, jsme nakonec v nervy drásající koncovce prohráli.
Utkání se nám moc nevydařilo, přesto v něm byli i pozitivní momenty, kdy jsme na hřišti bojovali.

Druhé utkání : TJ Slavoj Český Těšín - TJ Ostrava C 3:0 (25:20, 25:14, 25:19)
Sestava : Kolmanová Kristýna, Kašpárková Adéla, Kozinová Nela, Vojtášková Barbora, Brusová Zuzana, Rozacká Tereza, libero Lastovicová Nelly – Jastřembská Michaela, Cáhlíková Viktorie
Po ne příliš vydařeném prvním utkání jsme do toho druhého nevstoupili špatně. Vypracovali jsme si mírný náskok. O ten jsme ale brzy přišli, a od té doby se naše hra naprosto zhroutila.
Nedokázali jsme zahrát kloudný míč, na co jsme chytli, to jsme pokazili.
Bohužel v podobném duchu probíhaly i další dva sety. I přes občasné záblesky, to byl velmi podprůměrný výkon. Je třeba se z toho poučit do dalších utkání, ale také do tréninků.
Pevně doufáme, že takový špatný výkon už snad nepředvedeme.

V tabulce jsme zůstali na druhém místě. Pokud chceme bojovat o bednu, tak se musíme zlepšit, jinak nás ostatní družstva předběhnou. Nejbližší utkání hrajeme v neděli 10.2. s Novým Jičínem. Ten v dosavadním průběhu soutěže ještě neztratil ani set. Tak snad se to povede nám jim nějaký vzít.

Hala: ZŠ Hrabina,
Adresa: tělocvična Ostravská1710, Český Těšín