TJ Sokol Bedřichov : TJ Ostrava 3:2, 3:0

TJ Sokol Bedřichov - TJ Ostrava "B"      3:2 (-20,-21,15,19,10)
TJ Sokol Bedřichov - TJ Ostrava "B"      3:0 (17,16,18)

Termín : neděle 15.4.2018 v 10.00 a 13.00
Místo : Sokolvská 122, Jihlava
Soutěž : 1-JKY-III (1.liga juniorek), finálová skupina

První utkání : TJ Sokol Bedřichov - TJ Ostrava B 3:2 (20:25, 21:25, 25:15, 25:19, 15:10)
Po náročných deseti sobotních setech jsme nastoupili v neděli k našim posledním utkáním letošní sezóny. Opět jsme začali se zkušenější sestavou, na nahrávce tentokrát Viki Cáhlíková.
Soupeřky hrály o poznání lépe, než před měsícem u nás v Ostravě. Přesto jsme byli v prvních dvou setech lepší a zaslouženě je vyhráli. I ve třetím setu to vypadalo, že bychom mohli utkání dotáhnout do konečného vítězství. Za stavu 15:15 ale přišel náhlý zkrat, a neuhráli jsme již ani jeden bod.
V letargii jsme zůstali i na začátku čtvrtého setu do stavu 3:9, což znamenalo, že z posledních 22 výměn jsme získali pouhé 3 body. Nutno ale také konstatovat, že soupeřky se rozehrály k velmi dobrému výkonu. Set jsme ale nevzdali, a snažili se jej ještě otočit. Bohužel nakonec bez úspěchu.
V pátém setu to bylo velmi vyrovnané až do stavu 8:9. Poté jsme opět naprosto odpadli, a nakonec prohráli 10:15.
Sestava: Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Ruszová Anna, Cáhlíková Viktorie, Klímová Alice, libero Planková Karolína – Sabelová Tereza, Hepová Michaela, Orálková Adéla

Druhé utkání : TJ Sokol Bedřichov - TJ Ostrava B 3:0 (25:17, 25:16, 25:18)
Do druhého utkání jsme nastoupili již značně unaveni, a opět v obměněné sestavě. Tentokrát se nám již tolik nedařilo. Děvčata nehrála špatně, ale nedařilo se nám položit míč na zem. Soupeřky hráli velmi koncentrovaně a výborně v obraně. Jejich nejlepší hráčkou byla smečařka Lucie Vondráková, kterou jsme nedokázali ubránit. Celé utkání byli již jasně lepší a nepomohlo ani střídání ve třetím setu. Naše poslední utkání jsme tedy prohráli 0:3.
Sestava: Sabelová Tereza, Hepová Michaela,  Orálková Adéla, Kokešová Monika, Ruszová Anna, Klímová Alice, libero Planková Karolína –Batková Veronika, Uherková Tereza

Během celé sezóny jsme odehráli 32 utkání, z toho 19 vítězných a 13 prohraných.
Umístili jsme se na konečném 3.místě z de facto 12-ti družstev, což lze jistě považovat za úspěch. Být do třetího místa byl takový nevyřčený cíl letošní sezóny, což jsme splnili. Bohužel druhé místo, které by nám zajistilo účast v baráži o extraligu, jsme ztratili již na začátku února ve Zlíně, kde jsme potřebovali dobře rozehrané druhé utkání dotáhnout do vítězného konce. A na první Frýdek-Místek jsme neměli. Ten jednoznačně nejlepší a svojí výkonností patřil do extraligy, kde by jistě hrál ve vyšších patrech tabulky.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: TJ Sokol Bedřichov
Adresa: Sokolovská, Jihlava

Rozhodčí: Šmíd M.

11. a 12. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže, skupina III - o 1. - 6. místo (E+F)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)