TJ Sokol Frýdek-Místek B : TJ Ostrava 3:1, 3:2

Termín:
Úterý, 10 Říjen, 2017 - 16:00

TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava "C"     3 : 1  (20, 20, -22, 16)
TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava "C"     3 : 2  (17, -24, 21, -23, 11)

První utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava C 3:1 (25:20, 25:20, 22:25, 25:16)
Netradičně v úterý jsme zavítali na půdu jednoho z horkých favoritů na vítězství v soutěži, do Frýdku – Místku.
Družstvo soupeře nastoupilo v kompletním kádru prvoligových juniorek posíleno o extraligovou hráčku žen Alenu Štundovou.
Za nás letos poprvé nastoupila již uzdravená Michaela Panková. Chyběla nám ale univerzálka Martina Holcmanová a druhé libero Petra Polakovičová.
Do prvního setu jsme vstoupili famózně a jasně jsme vedli 17:9. Potom ale soupeř zapnul na plné obrátky a ve všech herních činnostech nás začal přehrávat. Především se mu ale povedlo zatlačit nás výborným servisem. Set naprosto otočil a vyhrál 25:20. V tuto chvíli jsme nenalezli žádnou protizbraň proti jeho hře.
Ve druhém setu pokračovala výborná hra soupeře. Hned v úvodu nám odskočil na rozdíl pěti bodů, a tento náskok si víceméně udržoval až do závěru setu.
Ve třetím setu jsme nastoupili v pozměněné sestavě, a podařilo se nám změnit rytmus hry, což sokolky z Frýdku zaskočilo. Vypracovali jsme si až sedmibodový náskok. Přesto jej soupeř dokázal stáhnout, ale koncovku jsme vybojovali v náš prospěch.
Čtvrtý set se zpočátku strhla vyrovnaná bitva o každý míč, ale v polovině setu nám soupeř odskočil a již jsme neměli sílu na zvrat v utkání.
Prohráli jsme 1:3 za 84 minut.

Sestava: Gengelová Lenka, Stará Patricie, Polášková Tereza, Jaglová Radka, Matýsková Kristýna, Panková Michaela, libero Pešová Karolína – Bruncková Tereza, Uhlářová Klára

Druhé utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek B - TJ Ostrava C 3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 23:25, 25:11)
Do druhého utkání jsme vstoupili plni odhodlání zvítězit. Místo Patricie Staré na blok nastoupila Tereza Bruncková.
Hned od začátku se strhla velká bitva o každý bod. Bohužel na naší straně bylo více nevynucených chyb, což nakonec rozhodlo o výsledku prvního setu, kdy nám soupeř k závěru výrazně odskočil.
Ve druhém setu jsme vyměnili nahrávačku a daleko koncentrovanějším výkonem jsme se ujali vedení, které jsme si udržovali celý set. V závěru nás soupeř začal stahovat, ale koncovku jsme zvládli lépe my.
Třetí a čtvrtý set obě družstva předváděla volejbal nejvyšší kvality s výbornými zákroky v obraně. V tom třetím byli šťastnější holky z Frýdku-Místku, v tom čtvrtém zase naše, i když se v koncovce podařilo soupeři stáhnout z 19:24 na 23:24.
V pátém setu se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale ve druhé části setu si soupeřky vybudovali mírný náskok, který se nám ani po enormní snaze nepodařilo otočit.
Utkání jsme prohráli 2:3 za 101 minut.
Sestava: Gengelová Lenka, Bruncková Tereza, Polášková Tereza, Jaglová Radka, Matýsková Kristýna, Panková Michaela, libero Pešová Karolína – Stará Patricie, Uhlářová Klára

Přes porážku ale je třeba naše děvčata opravdu pochválit. Úroveň obou utkání daleko přesahovala kvalitu krajského přeboru.
Výborný výkon předvedly všechny hráčky, ale jestli lze někoho vyzdvihnout, tak naprosto vynikající výkon předvedla na liberu Karolína Pešová. Na smeči hrála velmi dobře i Lenka Gengelová.

V tabulce jsme klesli na druhé místo za Polanku, ale čeká nás ještě spousta utkání.
To nejbližší hrajeme již teď v sobotu 14.10. v 9.00 a 13.00 opět doma v hale mládeže na jízdárně s Fulnekem. Zveme všechny naše fanoušky.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Sokolovna Frýdek-Místek
Adresa: sídliště Slezská

Rozhodčí: Cigánová M.

5. a 6. kolo "KP Ženy"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - 1. část soutěže - zákl.sk. A (MS-Z-A)