TJ Sokol Frýdek-Místek : TJ Ostrava 0:3

Sobota, 15 Leden, 2022 - 17:00

V prvním domácím utkání nového roku hostil domácí Frýdek-Místek nedalekého soupeře z Ostravy. V tomto moravskoslezském derby si pomýšlely oba týmy na zisk bodů. Ostrava chtěla prolomit sérii porážek a domácím by se hodily body do tabulky vzhledem k boji o play-off. Po vyrovnaném prvním setu převzal otěže zápasu hostující celek a dokráčel si pro vítězství a tři body.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 0:3 (24:26, 15:25, 10:25)

Rozhodčí: Horký, Vachutka
Počet diváků: 100

Domácí: Šnellyová, Petrová, Hadáčková, Kavková, Ulumbelashvili, Mitrega-Mamica, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Diatková, Radulovic, Navrátilová
Hosté: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Chládková, Bauerová

Ohlasy po utkání:
Michaela Hadáčková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dneska jsme hrály jen první set, od druhého setu to s námi šlo z kopce. Následovaly chyby na útoku, pak i na přihrávce. Dnešní výkon mě moc mrzí, protože jsme na Ostravu určitě měly.“
Alexandra Dedková (trenérka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Opět jsme dokázaly, že umíme hrát a plnit pokyny. Bohužel od druhého setu se projevila naše útočná nemohoucnost a následně jsme neustály tlak na servise. Tyto chyby se upakují neustále.“
Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda za vítězství 3:0. Řekly jsme, že musíme tlačit soupeře celý zápas, a to se nám podařilo.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set jsme se pomalu rozjížděli, pak už jsme předváděli naši agresivní hru především na servise a v bodovkách.“

První set perfektně nastartovala svůj tým domácí kapitánka Míša Hadáčková svými bloky. Průběh byl velmi vyrovnaný a týmy se navzájem nepustily do výraznějšího vedení a vše dospělo k napínavé koncovce. Za stavu 23:23 přišlo zkažené podání domácích. Hráčkám Frýdku se podařilo odvrátit první setbol, u druhého se jim to již nepodařilo a po složeném útoku Sandry Kotlabové se Ostrava ujala vedení 1:0 na sety.
I druhé dějství přineslo vyrovnaný průběh, ale to jen do stavu 12:12. Poté přišla první delší série bodů hráček Ostravy, kterým se podařilo odskočit na 12:19. Frýdek-Místek začal kupit chyby, jak na přihrávce, tak především na útoku a daroval set Ostravě.
Třetí set se domácím hráčkám příliš nepovedl, držely se jen ze začátku. Poté ostravské hráčky přebraly iniciativu a zásluhou kvalitního útoku, podpořeného dobrým servisem, si v poklidu dokráčely pro vítězství 25:10 v setu a 3:0 celkově.

Autor: Radivojevićová