TJ Sokol Frýdek-Místek : TJ Ostrava 1:3

Termín:
Sobota, 25 Leden, 2020 - 17:00

TJ Sokol Frýdek-Místek přivítal doma Ostravu. Místní derby nabídlo velmi vyrovnané utkání plné dlouhých rozeher. Domácí Sokol však nakonec na favorita z Ostravy nestačil.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 1:3 (27:29, 25:22, 27:29, 21:25)

Rozhodčí:  Horký, Gall
č.: 99  dne: 25. 1. 2020   v hod.:17:00
Počet diváků: 200

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Uhrová, Šprochová, Hadáčková, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková Uhrová, libero Teperová. Střídaly: Tkáčová, Borovcová
Hosté: Zemanová, Kašparová, Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Faltínová,libero Chevalierová. Střídaly: Adamčíková, Žolnerčíková

Vyjádření:
Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Dnešnímu bojovnému výkonu bohužel chybělo v koncovkách trocha toho volejbalového štěstí. Mrzí mě, že jsme to nedotáhly do pátého setu.“
Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Náš nejlepší výkon v sezóně, ale ani to dnes nestačilo. Chyběla nám větší zkušenost v koncovkách a větší odvaha.“
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že se nám dnes podařily vyválčit tři body. Teď musíme jít pozitivně do dalších zápasů.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Ubojované vítězství. Nepřesnosti na obou stranách. Pomohli jsme si blokem a to je důležité.“

Popis utkání:
V prvním setu vyrovnaný průběh do stavu 12:12, poté si domácí volejbalistky udržovaly několikabodový náskok, ale v koncovce nedokázaly proměnit čtyři setboly a set prohrály. V druhém setu začaly lépe hostující hráčky, vedly 11:7, ale sokolky dokázaly otočit na 13:11, a set dotáhly do vítězného konce. Ve třetím setu byla Ostrava lepším celkem, hlavně na bloku. Sokolkám se podařilo zdramatizovat koncovku, ale nebyly schopné proměnit setbol. Ve čtvrtém setu si ostravský tým udržoval několikabodový náskok, byť domácí Frýdek-Místek ještě vyrovnal na 20:20, koncovka patřila hostům.

Autor: Jiří Zaoral