TJ Sokol Frýdek - Místek : TJ Ostrava 3:0, 3:0

Sobota, 20 Leden, 2018 - 10:00

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava "B"      3 : 0  (13,7,16)
TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava "B"      3 : 0  (9,14,21)

První utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava B 3:0 (25:13, 25:7, 25:16)
V prvním letošním kole jsme odjeli na půdu horkého favorita soutěže, do Frýdku-Místku.
Odjeli jsme značně oslabeni a pouze v šesti hráčkách, takže se jen těžko dalo očekávat nějaké překvapení. Navíc jsme museli kombinovat sestavu, a hráčky byly nuceny nastoupit na netradičních postech.
Přesto se nám zpočátku prvního setu až do stavu 11:12 podařilo se soupeřkami držet krok. Následně nás ale důsledně zatlačily servisem, a bylo po setu.
Do druhého setu jsme vstoupili tak, jak jsme končili set první. Nezmohli jsme se vůbec na nic, na hřišti bylo jen jedno družstvo.
Do třetího dějství jsme se pokusili změnit obraz hry tím, že jsme popřeházeli sestavu i rotaci družstva. Soupeřky jsme lehce zaskočili a do stavu 8:8 hru vyrovnali. Potom už ale opět dominovaly pouze domácí hráčky a poklidu si dokráčely pro vítězství.
Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Uherková Tereza, Sabelová Tereza, Kokešová Monika, Kašpárková Adéla

Druhé utkání : TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava B 3:0 (25:9, 25:14, 25:21)
Do utkání jsme vzhledem k tomu, že nás bylo jen šest, nastoupili ve stejné sestavě.
Odhodlání se tentokrát více porvat o výsledek se rozplynulo hned v úvodu prvního setu. Soupeřky nám rychle odskočily na výrazný náskok, který neustále navyšovaly, a tak jsme odešly potupně poraženy.
Opět jsme promíchaly posty, což vedlo k tomu, že jsme zkraje setu drželi krok, ale zhruba od poloviny to byla opět jednoznačná záležitost.
Třetí set se od začátku vyvíjel taktéž lépe pro domácí, a tak to vypadalo na rychlý konec.
Podařilo se nám konečně se trošku vzchopit, a podařilo se nám snížit až na 20:21. Na víc jsme se ale nevzmohli, a tak odjíždíme bez zisku byť jen jediného setu.
Rozhodující utkání nás ale teprve čekají. Příští sobotu hrajeme doma s Opavou, a pro postup potřebujeme získat alespoň jeden bod. Tak snad se nám to podaří, i když samozřejmě věříme ve vítězství.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: ZŠ 1.máje 1700 Frýdek-Místek
Adresa: 1. máje 1700 Frýdek-Místek - Místek   73801

Rozhodčí: Veselý A.

15. a 16. kolo "1.liga Juniorek"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1.liga Juniorky - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)