TJ Sokol Poruba : TJ Ostrava 0:3, 2:3

Sobota, 16 Listopad, 2019 - 09:00

Tělocvičná jednota Sokol Poruba  - TJ Ostrava "B"    0:3 (-16,-14,-19)
Tělocvičná jednota Sokol Poruba  - TJ Ostrava "B"    2:3 (-20,13,21,-21,-14)

Náš tým TJ Ostrava, Kadetky "B" v sobotu 16.11.2019 odehrál další dvě utkání soutěže MS Kadetek v Porubě Vřesině s místním týmem děvčat TJ Sokol Poruba.
V prvním utkání jsme potvrdili papírovou roli favorita a vyhráli jsme v poklidném tempu 3:0.
Do druhého zápasu však soupeřky nastoupily s mnohem větší chutí hrát, zlepšily pohyb a všechny činnosti na hřišti. Přes výhru v prvním setu Poruba vyhrála další dva a po přeskupení naší základní šestice hráček, kdy na hřiště vyrukovala děvčata v záloze se soupeřkama udržely krok a odpočinuté hráčky se postupně vracely a dokázaly set v koncovce vyhrát a dotáhnout utkání do pátého setu.
Ten se stal skutečným bojem a velkým dramatem. Nedokazaly jsme v úvodu zachytit nástup soupeře a prohrávaly jsme 5:1, při otočení stran 8:3 a dokonce se stav dostal na 14:8, Kdy jediná chyba by znamenala porážku v utkání... To se však nestalo a v dramatické koncovce jsme udolaly soueřky 14:16 a tím zvítězily 3:2 a z Poruby si odvezly 5 bodů, které nám pomohly v tabulce k postupu na 6 místo.
A i nás na hřišti průběh utkání přesvědčil, že umíme bojovat a vyhrávat i téměř ztracený zápas. V koncovce nás na servisu především podržela Karin Polášková, která nezkazila ani jedno z osmi servisů.