TJ Sokol Šlapanice : TJ Ostrava 3:1, 2:3

Sobota, 13 Říjen, 2018 - 09:00

TJ Sokol Šlapanice u Brna - TJ Ostrava "B"    3:1 (-19,18,21,20)
TJ Sokol Šlapanice u Brna - TJ Ostrava "B"    2:3 (22,-22,-23,20,-9)

První utkání : TJ Sokol Šlapanice - TJ Ostrava B 3:1 (19:25, 25:18, 25:21, 25:20)
Po dvou těsných vítězstvích z minulého týdne jsme hráli opět venku. Mezi námi se hrála ještě 2.liga mužů, takže začátek byl posunut na 9.00. Z Ostravy jsme museli vyjíždět již o čtvrt na sedm. Přesto jsme do utkání nevstoupili vůbec špatně. Rychle jsme si vypracovali slibný náskok 6:2, následně 12:8 a 15:9. Takto jsme dokráčeli až do konce první setu.Z nepochopitelných důvodů přišla v setu druhém ztráta koncentrace. Postupně jsme začali hromadit spousty nevynucených a zbytečných chyb, kazili jsme především na útoku a při lehkých míčích zadarmo. Zkušené soupeřky toho dokázaly dokonale využít a otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.
Ani úvod třetího setu nám nevyšel. Dokázali jsme sice snížit na rozdíl dvou bodů, ale vždy když jsme mohli soupeřky dotáhnout, přišla z naší strany další zbytečná chyba. Nepomáhalo ani střídání, snaha o změnu stylu hry, nic.
Do setu čtvrtého jsme vstoupili se značně obměněnou sestavou. Tentokrát to bylo až do stavu 16:16 velmi vyrovnané. V koncovce jsme ale neudrželi koncentraci, a opět našimi chybami ulehčili soupeřkám vítězství.
Bylo to naše zatím asi nejhorší utkání včetně těch odehraných v přípravných turnajích, a taky naše letošní první porážka.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Adamčíková Monika, libero Boháčová Nikola – Jošková Tereza, Kokešová Monika, Holcmanová Martina, Koloničná Petra, Stará Patricie

Druhé utkání : TJ Sokol Šlapanice - TJ Ostrava B 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 15:9)
Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním nějaké body přivézt. Bohužel úvod nám tentokrát nevyšel vůbec. Soupeřky nám rychle utekly, a nenechaly, abychom se jim v průběhu setu ve skóre více přiblížili. To se nám podařilo až v koncovce, kdy jsme snížili na 21:23, ale na víc jsme se již nezmohli.
Druhý set byl tentokrát vyrovnanější. Nám se podařilo utéct do vedení 18:13, které jsme si naštěstí již nenechali vzít a zdárně dotáhli set do vítězství.
Třetí set byl velmi dramatický, se spoustou nepřesností i ze strany hlavního rozhodčího.
Vedení 17:13 vypadalo slibně, ale série šesti bodů otočila stav skóre na 17:19, následně 19:21. Dokázali jsme ale vyrovnat na 22:22. A v koncovce jsme byli tentokrát zase šťastnější my.
Bohužel ve čtvrtém setu přišla opět osmibodová série soupeřek. Ze stavu 5:11 jsme ještě dokázali snížit na 17:18, ale to bylo z naší strany vše.
Tie-break byl vyrovnaný až do stavu 6:6. Potom se nám ale zadařilo, a dvěma minisériemi se dostali do vedení 10:6 a 13:7. To už jsme si nenechali vzít a urvat vítězství pro sebe.
Ve druhém utkání přece jen došlo ke zlepšení našeho výkonu, snížil se počet zbytečných bodů pro soupeřky, což nakonec vedlo k vítězství.
Sestava : Kokešová Monika, Koloničná Petra, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Adamčíková Monika, libero Jošková Tereza - Holcmanová Martina, Stará Patricie,  Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Boháčová Nikola

Po prvních čtyřech utkáních máme 3 vítězství, s polovinou možných získaných bodů.
O víkendu nás čekají 4 utkání v domácím prostředí. Nejdříve v sobotu s Opavou, a potom v neděli s druhou Opavou, tedy Kylešovicemi. Zveme tímto všechny naše fanoušky.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Hala TJ Sokol Šlapanice
Adresa: Smetanova 1662 Šlapanice   66451

Rozhodčí: Zelený P.,Vitanov I.