TJ Sokol Šlapanice : TJ Ostrava 3:1, 3:1

Pátek, 31 Leden, 2020 - 12:00

TJ Sokol Šlapanice u Brna- TJ Ostrava "B"      3:1 (14,19,-25,11)
TJ Sokol Šlapanice u Brna- TJ Ostrava "B"      3:1 (-12,21,16,22)

Termín : pátek 31.1.2020 v 12.00 a 14.30

V pátek a v sobotu nás čekaly celkem 4 utkání se Šlapanicemi. Využili jsme pátečních pololetních prázdnin, a utkání z 22.února si jeli předehrát. Bohužel naši sestavu oslabila marodka, a tak nás jelo nekompletních 10 hráček.

První utkání : TJ Sokol Šlapanice – TJ Ostrava B 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:11)
Začátek utkání byl celkem vyrovnaný až do stavu 8:7 pro nás. Vypadalo to, že bychom mohli držet se soupeřkami krok, ale pak na nás přišla krize, a především na přihrávce to bylo slabší, takže jsme se nemohli dostat k dobrému útoku, a jen se bránili. To nám bohužel moc nešlo, a i při úspěšné obraně následně nastala nějaká chyba z naší strany, takže skóre hrozivě narůstalo v náš neprospěch. Za stavu 10:21 bylo o prvním setu rozhodnuto.
Ve druhém setu si hned na úvod soupeřky vypracovaly tříbodový náskok, který se jim dařilo udržet. Sice se nám později podařilo snížit na 19:20, ale koncovka patřila jim. Přesto se na naší straně hra zlepšila, holky začaly bojovat, a dalo se na to již dívat.
Úvod třetího setu byl vyrovnaný, potom nám soupeřky utekly na 6:12. My jsme se ale nevzdali, a postupně jsme začali zlepšovat náš výkon, až se nám podařilo vyrovnat na 21:21. Šanci na alespoň jeden set jsme si již nenechali vzít, a koncovku zvládli.
Začátek čtvrtého setu ještě vypadal, že se možná dostaneme do tie-breaku, ale sérií deseti bodů z 7:8 na 7:18 byly naše naděje pohřbeny. Odešla nám přihrávka, a to rozhodlo.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Gongalová Karolína, Lastovicová Nely

Druhé utkání : TJ Sokol Šlapanice – TJ Ostrava B 3:1 (12:25, 25:21, 25:16, 25:22)
Do druhého utkání jsme vstoupili daleko lépe než do toho prvního. Dařilo se nám skoro vše, a soupeřky jsme jasně přehrávali. Omezili jsme zbytečné chyby, hráli chytře, nekazili jsme podání, úspěšně jsme bránili. Byl to náš nejlepší set celého dne.
I úvod druhého setu byl celkem dobrý, bohužel v jeho polovině nám soupeřky utekly až na 14:10 a 15:11. Sice jsme ještě snížili na 20:21, ale na víc jsme se již nezmohli.
I ve třetím setu jsme stále dotahovali jejich náskok. Bojovali jsme, nevzdávali jsme se, ale nestačilo to.
A čtvrtý set měl podobný průběh. Soupeřky se nám rychle vzdálily, a postupně navyšovaly náskok až na 20:12. Ještě jsme se dokázali vrátit do hry a snížit na 22:24, ale na víc to už nebylo.
V celém utkání ale na naší straně nechyběla bojovnost. Prohráli jsme s lepším, ale po boji.
Uvidíme zítra.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Lastovicová Nely, Pánková Natálie

Hala: Tělocvična ZŠ Šlapanice
Adresa: Masarykovo náměstí 1594 Šlapanice

Rozhodčí: Vondráčková