TJ Sokol Šternberk : TJ Ostrava 0:3

Sobota, 28 Leden, 2017 - 17:00

V 16. kole nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy žen přivítaly Šternberačky tým TJ Ostrava. Celé utkání převládal hostující tým z Ostravy, jen ve 3. setu byla hra od začátku až do konce napínavější. Přesto zápas skončil vítězstvím hostujících 0:3.

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (16:25, 15:25, 23:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Lenert A.
Počet diváků: 150

Domácí: Hudylivová, Janečková, Onderková, Nováková Dosoudilová, Oborná, Dudová. Střídaly: Šenková, Borovcová.
Hosté: Toufarová, Kvapilová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková. Střídaly: Čuboňová, Faltínová, Zemanová, Valková.

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Škoda koncovky posledního setu, zase jsme udělaly hodně nevynucených chyb a na tom musíme zapracovat do příštího zápasu.“
Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Měli jsme dneska velice omezenou sestavu, v podstatě jenom v devíti hráčkách jsme odehráli zápas, zkusili jsme si něco nového, řekli jsme si, že do toho půjdeme naplno, zahráli jsme si zápas na tři blokařky, Eva Hudylivová se toho zhostila velice dobře. Myslím si, že první dva sety nám trošku chyběla přihrávka, občas až moc chyb jak na útoku, tak i na servisu. Z naši strany nejlepší třetí servis, holky začaly hrát odvážně, přestaly se bát a pak prostě přineslo svoje ovoce. Z dobrého příjmu ve třetím setu dobře těžila nahrávačka Šárka Šenková, která vlastně doskočila plnohodnotně až do té třetí sady a výborně využívala útočnice jak na kůlech, tak i na středu. Gratuluji soupeři, v jejich týmu výborně zahrála Tereza Diatková.“

Iva Nachmilnerová (kapitánkaTJ Ostrava): „My jsme začaly vlažně v tom třetím setu, jinak první dva sety to byl celkem koncentrovaný výkon a jsme rády, že jsme to zvládly za tři body.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Vyhrály jsme tři nula. Trošku nás pak zatlačili servisem, ale zápas jsme zvládli, měli jsme ho pod kontrolou a v tomto náročném měsíci, protože hrajeme poháry a na sobotní zápasy se už připravujeme na středu.“

Dnes se ve Šternberku odehrál zápas s TJ Ostrava. Celé utkání mělo jednoznačný směr pro výhru hostujícího týmu z Ostravy, jen ve 3. setu byla hra od začátku až do konce napínavější a týmy se o body doslova přetahovaly. Přesto se nepodařilo domácím uhrát ani tento set a vítězství se třemi body si odváží hostující hráčky z Ostravy, 0:3 (16:25, 15:25, 23:25).

Autor: Filip Koryčanský