Facebook icon
YouTube icon

VK Agel Prostějov : TJ Ostrava 3:0

Termín: 
Sobota, 30 Listopad, 2013 - 17:00

VK Agel Prostějov - TJ Ostrava  3 : 0  (18, 11, 19)

Utkání však neprobíhalo v takové pohodě, jak by se z výsledku zdálo. Ostravačky celou dobu favoritkám vzdorovaly a bojovaly o každý míč. Hanačky si už zkraje prvního setu vytvořily čtyřbodový náskok. Ale opět přišla série chybek a hostující tým otočil průběh zápasu z 9:7 na 9:10. Obdobný výkon pak Ostrava zopakovala i za stavu 17:15, když se dostala do vedení 17:18. Poté však Miroslav Čada přistoupil k rázné domluvě a Agelky již úvodní sadu získaly 25:18.

Vstup do druhé části vyšel Čadovým svěřenkám už podle představ, když si okamžitě vytvořily závratný náskok 13:2. Teprve poté se do hry dostaly i soupeřky a začaly své manko stahovat. Propastný rozdíl však nesmazaly a nakonec padly 25:11.

Třetí sada se však vrátila k úvodnímu dramatu. Polská smečařka Starzyk vedla svůj celek do vedení 5:2. Prostějov brzy ztrácel na Ostravu šest bodů. Drama a prodloužení duelu se nakonec nekonalo, protože se Agelky stačily včas vzpamatovat a po intenzivním závěrečném náporu zvítězily i ve třetím setu, tentokrát 25:19.

„Určitě se nemáme za co stydět. Dva sety byly vyrovnané a nebýt nakupení mnoha laciných chyb vždy v jednom postavení, určitě jsme nemuseli prohrát nula tři. Mrzí hlavně ztráta vysokého vedení ve třetí sadě, ale herně jsme ve většině utkání určitě obstáli. Z nedostatků se zkusíme poučit do dalších zápasů, které pro nás mají s ohledem na bližší kvalitu soupeřů větší důležitost," řekl po utkání pro klubový web ostravský trenér Zdeněk Pommer.

Prostějovský pohled tentokráte shrnul pro klubový web asistent trenéra Ľubomír Petráš: „Ostrava hrála v prvním i třetím setu výborně v útoku, čímž s námi držela krok a dokonce měla chvílemi i trochu navrch. My jsme totiž místy dost chybovali, ale v koncovkách rozhodla naše vyšší kvalita a celkově mnohem větší počet bodových bloků. Vše bylo o našem výkonu: pokud holky hrály dobře, soupeř se zdaleka tolik neprosazoval. Pochvalu zaslouží všechna střídající děvčata, jež po příchodu na hřiště týmu pomohla."

Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): "Kromě jasného druhého setu a kvalitních koncovek jsme se s Ostravou zbytečně tahaly. Důvodem bylo strašně moc našich vlastních hloupých chyb, kterými soupeř získával náskok a ten jsme pak musely dotahovat."
Ľubomír Petráš (trenér VK AGEL Prostějov): "Ostrava hrála v prvním i třetím setu výborně v útoku, čímž s námi držela krok a dokonce měla chvílemi i trochu navrch. My jsme totiž místy dost chybovali, ale v koncovkách rozhodla naše vyšší kvalita a celkově mnohem větší počet bodových bloků. Vše bylo o našem výkonu. Pokud holky hrály dobře, soupeř se zdaleka tolik neprosazoval. Pochvalu zaslouží všechna střídající děvčata, jež po příchodu na hřiště týmu pomohla."
Petra Polášková (kapitánka TJ Ostrava): "Mrzí nás druhý set, který jsme si nechaly ujet o hodně bodů. Za první ani třetí sadu se však rozhodně stydět nemusíme, tam jsme dlouho hrály dobrý volejbal. Jen škoda promarněného náskoku až šesti bodů."
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): "Určitě se nemáme za co stydět. Dva sety byly vyrovnané a nebýt nakupení mnoha laciných chyb vždy v jednom postavení, určitě jsme nemuseli prohrát nula tři. Mrzí hlavně ztráta vysokého vedení ve třetí sadě, ale herně jsme ve většině utkání určitě obstáli. Z nedostatků se zkusíme poučit do dalších zápasů, které pro nás mají s ohledem na bližší kvalitu soupeřů větší důležitost."

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Malesevic, Borovinšek, Carter, Kossányiová, Steenbergen, Vincourová. Libero: Jášová
Střídaly: Růžičková, Soares, Hutinski, Markevich
Hosté: Valková, Polášková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová. Libera: Elblová, Poláčková
Střídaly: Zedníková, Kukučová, Przepiórka, Pinková

Rozhodčí: Antušák, Vojtíšek
Počet diváků: 300

Autor: Lukáš Horák, Marek Sonnevend

10. kolo "Extraliga ženy"

Tabulka Extraliga ženy

Statistika TJ Ostrava

Statistika z utkání

Video z utkání