VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"       2:3 (-26,19,-17,23,-14)
VK AUSTIN Vsetín - TJ Ostrava "B"       0:3 (-20,-16,-20)

Termín : sobota 8.10.2022 v 9.00 a 12.15

První utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 2:3 (-26,19,-17,23,-14)
Sestava : Polášková Tereza, Janochová Karolína, Karlíková Veronika, Augustinová Eliška, Koloničná Saša, Pyrtová Eva, libero Planková Karolína – Jošková Monika, Uhlářová Klára, Ruszová Anna, Gráczová Hana, Adamčíková Monika

Druhé utkání : VK Austin Vsetín - TJ Ostrava B 0:3 (-20,-16,-20)
Sestava : Ruszová Anna, Gráczová Hana, Adamčíková Monika, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Koloničná Saša, libero Jošková Monika - Uhlářová Klára, Janochová Karolína, Karlíková Veronika, Planková Karolína, Pyrtová Eva

V sobotu jsme úspěšně vstoupili do nového ročníku 2.ligy žen. V letošním roce máme velmi široký a velmi vyrovnaný kádr. Doufejme, že to bude naše silná stránka, a že toho dokážeme využít. Čeká nás celkem 36 utkání a soutěž bude velmi dlouhá a náročná.
Hned první kolo nás zavedlo k již tradičnímu soupeři na Vsetín.

V prvním utkání z nás ale byla cítit nervozita. My dělali mnoho chyb, naopak soupeřky hrály výborně v poli. Oproti nim se nám obrana nedařila, jak na síti, tak vzadu. I na servisu a na přihrávce byly soupeřky na tom lépe. Naše útočná převaha potom nestačila na to, abychom je jasněji přehráli. V podstatě se dá říci, že jsme vyhráli i trochu se štěstím, i když to i chvíli vypadalo, že bychom mohli zvítězit 3:1. Nakonec jsme ale rádi brali 3:2.

Do druhého utkání jsme se dokázali koncentrovat daleko lépe. Do stavu 19:19 v prvním setu to i přesto bylo velmi vyrovnané. Závěr jsme ale zvládli na výbornou. Od druhého setu již byla znát naše převaha. Soupeřky jsme začali jasně přehrávat, a i ony již nekladly takový odpor. My se naopak zlepšili ve všech herních činnostech, takže druhé utkání bylo poměrně snadné.

Příští kolo hrajeme v sobotu 15.10. od 10.00 doma s družstvem Frýdek-Místek B.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý