VK Brno : TJ Ostrava 3:0

Sobota, 9 Únor, 2019 - 16:00

V prvním nadstavbovém utkání přivítaly Šelmy na své palubovce hráčky z Ostravy. Souboj těchto dvou družstev byl k vidění na Kouničce před čtrnácti dny v posledním kole základní části UNIQA extraligy žen.  Domácí jistě chtěly potvrdit roli favoritek a zvítězit. Od hostů se však očekával boj o každý míč, a tak se v Brně schylovalo k napínavé podívané.

VK Brno – TJ Ostrava 3:0 (25:23, 25:11, 25:12)

č.: 103   dne: 9.2.2019  16:00 hodin
Rozhodčí: Trumpeš D., Spáčil L.
Počet diváků: 200

Domácí: Sklenářová, Boulová, Pospíšilová A., Janečková, Bergrová, Beránková, libera Chlumská, Kuníková. Střídaly: Pospíšilová P., Svobodníková
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková,libero Chevalierová. Střídaly: Poláchová, Faltínová, Žonerčíková, Lukáčová

Milada Bergrová (kapitánka VK Brno): „Myslím si, že jsme se hlavami vůbec nedostaly do utkání. V průběhu utkání jsme se, dle mého názoru, úplně nerozehrály, ale díky dobrému servisu se nám podařilo nad Ostravou vyhrát.“
Martin Gerža (trenér domácích): „Jsem rád, že jsme zvládli neúčast některých hráček a díky dobré hře jsme mohli zapojit i hráčky z lavičky.“
Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Dneska to bylo, až na první set, málo nahecované utkání se spoustou chyb.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme tady dnes chtěli předvést daleko lepší a bojovnější výkon. Docela dobrý vstup jsme měli do prvního setu, kde jsme vedli asi o tři body. Bohužel nedůrazem a také na příjmu jsme byli horší a tím jsme prohráli první set. Pak jsme zcela nepochopitelně odchodili dva sety. Takhle se druhá půlka hrát nedá. Musíme k tomu přistoupit jinak a více bojovat.“

Do prvního setu vstoupily oba týmy vyrovnaně. Ani jednomu se nedařilo útočit na ztrátu, a tak byly k vidění série podání na obou stranách (8:8). Díky přesnějšímu útoku nakonec kráčely setem o krok lépe hráčky z Ostravy. S pomocí tvrdého servisu a pevných bloků si hostující hráčky dokonce vybojovaly dvoubodové vedení v koncovce (21:23). Domácí hráčky se však nenechaly zlomit, donutily Ostravu k chybám a vyhrály první set 25:23.
Druhá sada patřila domácímu týmu. Dobrou obranou v poli a následným útokem si nejdříve vytvořil čtyřbodový náskok, který následně navyšoval. Ani bojovná hra hostů a střídání trenéra Ostravy nedokázalo zastavit rozjeté hráčky Brna, které bodovým blokem zakončily druhou sadu (25:11).
Bodovým blokem a přesně mířeným útokem se hned v úvodu třetího setu blýskly také hráčky Ostravy. Šelmy se však nenechaly zastrašit a pokračovaly v sebevědomém výkonu, který předvedly v druhém setu. Tvrdým servisem trápily přihrávající hráčky hostů a zakončovaly ve svůj prospěch bodové balóny (12:6). Ostravské hráčky ještě vybízela k obratu kapitánka Zemanová, která podávala 4x v řadě, ovšem na vybudovaný náskok Brna to nestačilo. Set skončil za stavu 25:12 pro domácí a ti se tak mohou radovat z první výhry v nadstavbové části.

Autor: Klára Kuníková

Hala: TJ Sokol Brno I
Adresa: Kounicova 686, Brno - Veveří

Rozhodčí: Trumpeš D.,Spáčil L.