VK Dukla Liberec : TJ Ostrava 1:3

Čtvrtek, 3 Říjen, 2019 - 18:00

VK Dukla dnes na domácí palubovce přivítala Ostravu a chtěla dnes poprvé v sezóně bodovala za tři body.

VK Dukla Liberec - TJ Ostrava 1:3 (14:25, 25:16, 18:25, 17:25)

Rozhodčí: Dmejchal Matěj, Buchar Tomáš
č.: 12             dne: 3. 10. 2019       v hod.: 18:00
Počet diváků: 283

Domácí: Candráková, Bajusz, Šotkovská, Kohoutová, Svobodová, Šustrová, libero Dostálová. Střídaly: Šulcová, Rutarová, Vrábelová, Castillo
Hosté: Zemanová, Pospíšilová, Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Weidenthalerová, libero Chevalierová. Střídaly: Kašparová, Žarnovická, Žolnerčíková

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Nemám moc slov, každopádně je to další utkání, co jsme si prohrály samy. Soupeř sice hrál dobře, ale my jsme dělaly moc chyb.“
Libor Galík (trenér VK Dukla Liberec): „Zápas se nám hrubě nepovedl, s dvaceti dvěma nevynucenými chybami se nedá vyhrát.“
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „První set jsme navázaly na výkon s Frýdkem. Druhý set nás Dukla přehrála na servisu, ale pak už jsme naší bojovností, kvalitním servisem a především obranou dotáhly utkání do vítězného konce.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Pro nás cenné tři body na začátku soutěže. Strašně dlouhá cesta z Ostravy, která trvala 6-7 hodin a dobrý výkon. Soupeře jsme přehrály především na servisu. Už se připravujeme na Olomouc.“

První set Dukla začala agresivně jen do stavu 4:4, pak jim pomalu Ostrava začala utíkat především kvalitním servisem. Opět se Dukle nepodařilo kvalitně přihrát a začala kupit chyby. Ostrava první set dohrála v pohodě a dovolila domácí jen 14 bodů.
Druhý set se začal stejně jako první 4:4. Pak Šustrová složila bodový balon a to Duklu nastartovalo. Domácí hráčky zlepšily především obranu a dohrávaly bodové balony. Dukla si došla pro druhý set.
Začátek třetího setu se Ostravě vydařil (3:7) a domácí trenér si musel vzít první time out. Další time out v pořadí druhý si musel vzít Libor Gálik za stavu 6:11, protože Dukla se trápila na příjmu. Zbytek setu si vedení Ostrava pohlídala dobrou obranou na síti.
Ve čtvrtém setu se bojovalo bod po bodu jen do stavu 11:11. Od tohoto stavu domácí hráčky začaly dělat spoustu nevynucených chyb a Ostrava se rázem dostala do vedení (13:18). Ostravský celek hrál v klidu, dohrával si těžké balony. Ostrava zaslouženě vyhrála a odváží si tak cenné tři body.

Autor: Aleš Správka