VK Královo Pole : TJ Ostrava 3:2

Pondělí, 1 Květen, 2017 - 18:00

Extraliga žen - Play-Off - Utkání o 3. místo

Série o bronz mezi KP Brno a Ostravou nekončí! Diváci v hale Vodově si na prvního máje užili utkání se vším všudy – s dramatickými koncovkami setů a vyvrcholením celého zápasu v tie breaku. Šťastnější v hledišti byli nakonec domácí fanoušci –  Královo Pole totiž zvládlo zkrácenou hru na jedničku, a prodloužilo tak sérii o třetí místo. Rozhodující zápas se bude hrát v Ostravě 3. května.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 3:2 (23:25, 26:24, 28:26, 13:25, 15:9)

Rozhodčí:  Renčín K./ Grabovský Z.

Počet diváků: 600

Stav série: 1:1

Domácí: Tesařová, Koseková, Salanciová, Potts, Měrková, Suchá, libero: Vaňková. Střídaly: Kopáčová, Doležalová, Brown.
Hosté: Zedníková, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Válková, libero: Červenková. Střídaly: Kvapilová, Čuboňová, Toufarová, Součková.

Michaela Doležalová (kapitánka VK Královo Pole): „Dneska vyhrál lepší tým, a to jsme byly my. I když Ostrava vyhrála dva sety, tak my jsme v těch našich vítězných sadách dokázaly otočit nepříznivý výsledek, když jsme prohrávaly o čtyři až pět bodů. Musím pogratulovat všem 12 hráčkám, protože kdokoli šel na hřiště, nějak pomohl. Myslím, že jsme zredukovaly také počet nevynucených chyb, které nás stály první utkání v Ostravě. Chci poděkovat všem holkám, že mi daly navíc dva dny.“
Marek Rojko (trenér VK Královo Pole): „Podstatné dnes je, že po zápase, který jsme hráli v Ostravě v sobotu a po včerejším tréninku a debatě s hráčkami jsme ukázali, že rozdíl mezi námi tak veliký není. Povedlo se nám přesvědčit hráčky, že Ostrava je v systémových věcech trochu lepší, ale individuální zápas může být jiný než celá sezóna. Hráčky tomu uvěřily a já jsem nesmírně rád, že dnes ukázaly svoje srdce. Udělali jsme nějaké změny v sestavě a družstvo bylo po celé utkání tak nabuzené, že to v závěru v obrovských emocích dokázaly a zvládly. Chci poděkovat celému klubu, protože poprvé v sezóně jsme tu viděli veliké množství lidí, kteří se volejbalem opravdu bavili. Byl to nejlepší příklad toho, jaký volejbal by se mohl v Brně hrát. Vím, že okolo toho všeho bylo strašně moc práce, která není až tak vidět a ve spojení s hráčkami, které se tomu zápasu oddaly, je z toho fakt, že jsme dnes sezónu neskončili a jedeme do Ostravy.“

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Série pokračuje dál v Ostravě.“
Zdeněk Pommer ml. (trenér TJ Ostrava): „Dnes to byla bitva, škoda, že když se nám povedlo dotáhnout zápas na 2:2, jsme to nedohráli v tie breaku. Tam nám soupeř v začátku ujel. Brno bylo dnes lepší na servisu. Ale budeme hrát rozhodující zápas doma a dáme do toho všechno, musíme to doma urvat. Holkám dnes každopádně děkuji za velikou bojovnost.“

Úvod zápasu kontrolovaly domácí hráčky (8:5), pak to ale byla Ostrava, která uzmula vysoké vedení 10:17. Na podání KP Brno se v tu chvíli postavila Erika Salanciová a přesnou sérií se jí společně s brněnským týmem podařilo srovnat na 17:17. Koncovku zvládly lépe hostující, první setbol (22:24) ještě neproměnily, ten druhý už si ale ujít nenechaly (23:25).

V druhé sadě měly až do druhého technického time outu navrch ostravské volejbalistky (12:16), pak se ale domácím povedlo vyrovnat skóre (18:18) a koncovku setu tentokrát dotáhnout až do vítězství 26:24.

Obdobný scénář mělo i třetí dějství – vedení Ostravy 12:16 a poté otočení stavu po servisu Anny Suché na 20:19. V závěru setu Ostrava promarnila dva mečboly, v dresu Brna naopak zářila na smeči i servisu Vendula Měrková. Královo Pole nakonec dramatický konec třetí sady zvládlo lépe a uzmulo ji 28:26.

Čtvrtý set byl zcela v režii hostujících hráček, které si tentokrát vedení v setu utéct nenechaly – naopak sadu bez problémů uhrály přesnou a koncentrovanou hrou poměrem 13:25.

Utkání tak zamířilo až ke zkrácené hře, do které mnohem lépe vstoupilo Brno a rychle se ujalo vedení 6:1. Ostrava už se dotáhnout nedokázala, a tak Královo Pole vítězstvím 15:9 prodloužilo celou sérii utkání o bronz.

Autor: Barbora Mertová

2. utkání o 3. místo:
Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo