VK Kylešovice - TJ Ostrava "C"    2 : 3  (27,23,-21,-21,-9)
VK Kylešovice - TJ Ostrava "C"    0 : 3  (-10,-4,-24)

Místo : Kolofíkovo nábřeží, Opava
Termín : středa 29.11.2017 v 16.30 a 19.00
Soutěž : MS-JKY (Krajský přebor juniorek)

Ve středu odpoledne jsme hráli v dohrávce 11. a 12. kola v Opavě-Kylešovicích.
Soupeřky v původním termínu nemohly, a tak jsme hráli netradičně ve středu. Trošku nás zaskočilo, že v tělocvičně byla docela zima, ale hlavně přítmí, takže moc nebylo vidět.

První utkání : VK Kylešovice - TJ Ostrava 2:3 (29:27, 25:23, 21:25, 21:25, 9:15)
Do prvního setu jsme vstoupili se Zuzkou Brusovou na smeči a Kateřinou Kundlovou na bloku. Celý set byl vyrovnaný, nicméně jsme si neodpustili spousty chyb, především při špatné mezihře, kdy místo toho, abychom soupeřkám míč půjčili, tak jsme ho většinou zkazili. Vázla nám i přihrávka, častokrát jsme brali soupeřkám auty. I přesto jsme mohli několikrát set ukončit v náš prospěch, bohužel se nestalo.
Do druhého setu jsme vstoupili lépe a vytvořili si mírný náskok, který jsme si udržovali v průběhu celého setu. Vypadalo to na naše vítězství, ale bohužel v koncovce přišla naprostá ztráta koncentrace, a opět jsme ji prohráli.
Od třetího setu jsme reorganizovali naši hru, kdy jsme především posílili přihrávku, a ihned se to projevilo na obratu v utkání. Od tohoto momentu jsme chytli otěže utkání do vlastních rukou a set celkem v poklidu vyhráli, i když soupeřky v závěru mohutně stahovaly.
Čtvrtý set byl daleko vyrovnanější a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Rozhodla naše větší zkušenost, a tak se šlo do tie-breaku. V něm jsme byli jasně lepší a vyhráli 15:9.
Sestava : Planková Karolína, Brusová Zuzana, Kolmanová Kristýna, Ruszová Anna, Kašpárková Adéla, Kundlová Kateřina - Cáhlíková Viktorie, Sabelová Tereza

Druhé utkání : VK Kylešovice - TJ Ostrava 0:3 (10:25, 4:25, 24:26)
Do druhého utkání jsme nastoupily s Adélou Kašpárkovou na smeči a Viktorií Cáhlíkovou na účku. Také soupeřky pozměnily základní sestavu.
Hned od úvodu jsme jasně dominovali a vytvářeli si postupně stále větší náskok. Děvčata hrála svoji hru a tentokrát se na to dalo opravdu dívat. Začala nám fungovat souhra středem, dělali jsme minimum chyb, a utkání si užívali.
Ve druhém setu jsme soupeře úplně rozdrtili, především vynikajícím servisem. Největší sérii měla Zuzka Brusová, která na podání byla až do stavu 10:0! Druhou velkou sérii na podání měla Viktorie Cáhlíková, a tak jsme zvítězili 25:4!
S vidinou snadného vítězství jsme vstoupili do setu třetího. Soupeřky však začali opět hrát naplno, lépe přihrávaly i podávaly, a tak se nám nepodařilo si vytvořit větší náskok. Vyrovnanou koncovku zvládla především Kateřina Kundlová, která družstvo podržela, a rozhodující míče uhrála.
I přes rychlé vítězství jsme skončili v 8 hodin večer.
Sestava : Planková Karolína, Brusová Zuzana, Ruszová Anna, Kašpárková Adéla, Kundlová Kateřina, Cáhlíková Viktorie

Do konce roku nás čeká již jen poslední utkání teď v neděli 3.12. v Bruntále. Druhá část soutěže potom začíná až 28.ledna, kdy jedeme do Krnova.

Autor: Radek Brzobohatý

Rozhodčí: Kovář V.