VK UP Olomouc : TJ Ostrava 3:0, 3:1

Neděle, 12 Leden, 2020 - 10:00

VK UP Olomouc - TJ Ostrava "B"      3:0 (25,9,23)
VK UP Olomouc - TJ Ostrava "B"      3:1 (23,-22,8,16)

Po delší přestávce dnes pokračovala základní část 1.ligy juniorek. Postup do finálové skupiny jsme si vybojovali již v prosinci, a tak jsme mohli hrát uvolněně. Do Olomouce jsme neodjeli v plné sestavě s tím, že tentokrát dostanou šanci další hráčky, které toho na podzim odehrály méně. Naopak soupeřky si ještě při vítězstvích udržely šanci na postup, a tak pro ně to bylo daleko důležitější utkání.

První utkání : VK UP Olomouc – TJ Ostrava B 3:0 (27:25, 25:9, 25:23)
Začátek utkání byl docela vyrovnaný, potom se nám podařilo jít do výrazného vedení 14:6. Bohužel hned záhy soupeřky srovnaly. Od té chvíle se bojovalo o každý míč, nakonec jsme ale koncovku neuhráli.
Druhý set byl jednoznačnou záležitostí pro Olomouc. Přehráli nás ve všech herních činnostech.
Ve třetím setu jsme se dokázali zvednout, bohužel ani vedení 19:13 nebylo dostatečné, a v koncovce jsme znovu propadli.
Sestava: Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Pánková Natálie, Jetmarová Hana, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína, libero Blažejová Barbora, Lastovicová Nely – Cáhlíková Viktorie, Vajdová Klára

Druhé utkání : VK UP Olomouc – TJ Ostrava B 3:1 (25:23, 22:25, 25:8, 25:16)
Ve druhém utkání se oboustranně zlepšilo podání, a tak na obou stranách docházelo k sériím bodů. Dokázali jsme vzdorovat, ale koncovka nám opět nevyšla.
Ve druhém setu se nám podařilo získat náskok 16:7, přesto jsme jej nakonec vyhráli se štěstím až v koncovce.
Od třetího setu byly ale už soupeřky jasně lepší. Už jsme nedokázali vzdorovat, a tak to byla již jednoznačná záležitost.
Sestava: Kubacká Nicola, Pánková Natálie, Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie Lastovicová Nely, Gongalová Karolína, libero Blažejová Barbora, Vajdová Klára - Orálková Adéla, Kašpárková Adéla

Celkově hra odpovídala tomu, že jsme měli poměrně větší volno. Bohužel teď již nemáme čas otálet, a musíme zabrat naplno. Už nás nečeká žádný lehký soupeř, navíc hrajeme teď 7 týdnů bez přestávky. Takže vzhůru do toho!