VK UP Olomouc : TJ Ostrava 3:0

Sobota, 10 Únor, 2018 - 17:00

Po přestávce vyplněné finálovým turnajem Českého poháru pokračovala extraliga úvodním kolem své nadstavbové části. Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc v něm hostily v souboji dvou účastníků pohárového Final four Ostravu, stejně jako v předchozím vzájemném měření sil na soupeřově palubovce nedaly svěřenkyním Zdeňka Pommera šanci a zvítězily hladce i poměrně rychle 3:0.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (25:16, 25:21, 25:13)

Rozhodčí: Kovář V., Bohačík R.
č.:  92 dne:    10. 2. 2018    v hod.: 17:00
Počet diváků: 400

Domácí: Strušková, Kubínová, Dedíková, Ćutuk, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sain. Střídala: Kneiflová.
Hosté:  Šípová, Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libera Žolnerčíková, Chevalierová. Střídaly: Valková, Čuboňová, Sedláčková.

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Zápas jsme měly zcela pod kontrolou, soupeře jsme předčily ve všech herních činnostech a zvítězily jsme naprosto zaslouženě.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes se nám dařilo dobře servírovat a díky podání a dobré obraně jsme soupeře udržovali stále pod tlakem. Kromě začátku druhého setu jsme také pořád vedli a bez větších komplikací dotáhli zápas do úspěšného konce.“

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Soupeř nás přehrával především na přihrávce. Škoda druhého setu, který jsme začali dobře, ale nenavázali na to. Musíme se oklepat a jít dál. Děkujeme fanouškům za podporu.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Domácí dnes lépe podávali a my jsme neztrátovali. Musíme se zlepšit v bojovnosti a nasazení a přidat emoce.“

Olomoučanky hrají v posledních týdnech ve velké formě a prokazovaly to i v úvodu utkání proti Ostravě, když rychle vedly 5:1 a 7:3. Hosté pak sice při servisu Diatkové srovnali na 7:7, jenže domácí tým odpověděl podáním Michalíkové, znovu odskočil na 13:8 a svůj náskok už nepustil. V samotném závěru ještě jednou předvedla Michalíková kvalitní servis a vysokoškolačky po pěti bodech v řadě vyhrály vysoko 25:16.
Ostrava krátce zvedla hlavu na začátku druhého dějství, když vedla 4:1 a 6:2. Hanačky však zareagovaly při podání Napolitano Šenkové šňůrou osmi vítězných míčů, otočily na 10:6, a když to pak i díky servisům Struškové bylo 17:9, sada se v podstatě již jen dohrávala. Hostující tým sice ještě snížil z 19:10 na 20:16, víc už ale nestihl a Univerzita Palackého po výsledku 25:21 vedla 2:0.
Ostravanky ještě jednou zahrozily v samotném úvodu třetího setu (0:2), vzápětí však zareagovala servírující Dedíková (9:3) a vše dokonala znovu zkušená Napolitano Šenková (14:6). V závěru už domácí celek na palubovce dominoval a tříbodové vítězství stvrdil suverénním poměrem 25:13.

Autor: Adam Fritscher

Hala: SK UP Olomouc
Adresa: U sportovní haly  Olomouc

Utkání můžete sledovat na TVCom

1. kolo "Extraliga Žen" - skupina o 1. - 6. místo

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 2. část soutěže - skupina o 1. - 6. místo