VK UP Olomouc : TJ Ostrava 3:2

Sobota, 4 Listopad, 2017 - 17:00

Čtvrté extraligové kolo proti sobě postavilo dva týmy, které spolu v posledních sezonách bojují o příslušnost k absolutní tuzemské špičce. V Olomouci se představila Ostrava a opět to byla bitva na ostří nože. Domácí Olomoučanky v ní prohrávaly 0:2 na sety, dokázaly srovnat a v tiebreaku znovu ztrácely až o tři míče. Nakonec však nadšená univerzitní hala slavila ubojované vítězství 3:2.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:2 (22:25, 22:25, 25:23, 25:19, 15:12)

Rozhodčí:  Dmejchal M., Kostka M.
Počet diváků: 550

Domácí: Kubínová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sain. Střídaly: Dedíková, Dudová.
Hosté: Faltínová, Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, libera Teperová, Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková.

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): “Je super, že jsme se dokázaly zvednout hlavně psychicky a uhrát to od stavu 0:2 na vítězství.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Začali jsme nekoncentrovaně, kazili jsme lehké balony a nechali jsme se zatlačit servisem. Ostrava se dostala do laufu a klíčový pro vývoj zápasu byl třetí set, v němž jsme se štěstím uspěli. Prohrát 0:3 jsme určitě nechtěli a ve čtvrté sadě si slabší momenty vybral naopak soupeř. Tiebreak už je vždy loterie, my jsme v něm chytli pár těžkých balonů, což rozhodlo. Výborně v útoku zahrála Jana Napolitano Šenková.“

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády, že jsme si dokázaly, že v Olomouci umíme hrát. Byly jsme sice blízko třem bodům, ale nakonec bereme i ten jeden.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeře jsme v domácím prostředí zatlačili, ale bohužel jsme tento tlak neudrželi. Ve zkrácené hře už jsme byli málo důrazní na útoku.“

Výsledek úvodního setu předurčily již první míče, po nichž Ostrava vedla 4:0 a 10:4. Olomoučankám se sice podařilo snížit a za stavu 15:15 dokonce jednou srovnat, na více už ale neměly.

Druhé dějství bylo bitvou o každou výměnu. Univerzita za stavu 5:4 poprvé v utkání vedla, následně se výhoda přelévala ze strany na stranu maximálně o dva body, až v koncovce hosté utekli z 21:22 na 21:24 a svou druhou výhodu proměnili ve vedení 2:0.

Třetí část duelu byla podobnou přetahovanou pouze s tím rozdílem, že tentokrát měl většinou mírně navrch domácí celek. Těsný dvoubodový náskok Hanačkám vydržel až do úplné koncovky a výsledkem bylo snížení na 1:2.

Ani čtvrtý set nepřinesl větší dominanci na některé z obou stran, jen mírně kvalitnější hru Olomoučanek a o něco málo více chyb na ostravské polovině hřiště. Univerzita odskočila ve druhé půli sady až na rozdíl pěti výměn a díky vítězství 25:19 vyrovnala na 2:2.

Ani tiebreak však nebyl ve znamení nadvlády jednoho z obou družstev. Vedení se přelévalo ze strany na stranu a teprve od momentu, kdy při servisu kapitánky Olomouce Kataríny Dudové domácí celek otočil ze stavu 7:10 na 12:10, začalo být jasné, kdo se bude radovat z vítězství. Univerzita Palackého nakonec bere vydřené dva body za výhru 3:2.

Autor: Adam Fritscher