TJ OP Prostějov - TJ Ostrava "B"    2:3 (-25,-26,15,18,-15)
TJ OP Prostějov - TJ Ostrava "B"    2:3 (20,12,-18,-15,-7)

Hala: Letní hala u zimního stadionu
Adresa: Kostelecká 3113 Prostějov   79601

Rozhodčí: Dvořák J.,Konečný L.

První utkání : TJ OP Prostějov - TJ Ostrava B   2:3 (25:27, 26:28, 25:15, 25:18, 15:17)
V prvním utkání sezóny jsme odjeli na palubovku Prostějova. Družstvo, které v minulé sezóně skončilo na posledním místě, se během léta posílilo, a prezentovalo se proti nám velmi dobrým a především bojovným výkonem. Nám chyběla nemocná kapitánka, naopak posíleni jsme byli o Moniku Adamčíkovou, která absolvovala přípravu s áčkem.
Do utkání jsme vstoupili velmi nekoncentrovaně. Než jsme se stačili rozkoukat, bylo to 0:6.
Rychle jsme udělali dvojí střídání, a rázem otočili na 10:8. Od té chvíle to bylo velmi vyrovnané. Za stavu 25:25 nám pomohl výrok sudího, jenž pravděpodobně dobrý míč odpískal jako aut. Nabídnutý setbol jsme ihned proměnili.
Druhý set byl od začátku velmi vyrovnaný. Zkraje jsme měli mírný náskok, ale od poloviny setu to bylo neustále vyrovnané. Oba setboly soupeře jsme odvrátili, naopak náš druhý jsme  proměnili.
Od stavu 8:7 ve třetím setu na nás spadla absolutní deka. Nepřihráli jsme, nic se nám nedařilo. Soupeřky nás úplně přejely. To stejné se opakovalo i ve čtvrtém setu.
Tie-break byl od začátku vyrovnaný. Potom nám soupeřky utekly na 11:8, a za stavu 14:11 pro Prostějov to už vypadalo tragicky. Dokázali jsme však ještě utkání zvrátit, a nakonec s velkým štěstím zvítězit.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Panková Michaela, libero Boháčová Nikola – Uhlářová Klára, Jošková Tereza, Záhorská Hana, Adamčíková Monika, Kokešová Monika

Druhé utkání : TJ OP Prostějov - TJ Ostrava B   2:3 (25:20, 25:12, 18:25, 15:25, 7:15)
Do druhého utkání jsme udělali několik změn. Do stavu 11:10 to vypadalo, že by to mohlo jít i takto, bohužel postupně nás soupeřky začaly přehrávat. Ani změny nepomohly, a tak jsme hladce prohrály 20:25.
Druhý set jsme zkusili v obměněné sestavě, ale naprosto jsme propadli. Nedařilo se nám vůbec nic, naopak soupeřky hrály s velkým nadšením. Měly snad úplně každý míč.
Do třetího setu jsme provedli radikální změny. Na smeč šla Monika Adamčíková, na účko Monika Bradová a na blok Petra Jennelová. Navíc jsme byli nuceni vystřídat zraněné libero. Od třetího setu na něm hrála Terka Jošková, a nutno konstatovat, že se úkolu chopila velmi zdařile. Najednou jsme byli jasně lepší. Úplně jsme soupeřky válcovali. Začali jsme hrát s chutí, bojovně a ihned se to projevilo na výsledku.
Naštěstí jsme nepovolili ani ve čtvrtém setu, a ovládli jej ještě výrazněji.
I v pátém setu bylo jasné, kdo je lepším družstvem. Ihned jsme si vypracovali luxusní náskok, který jsme bez problémů udrželi až do konce.
Na naše první utkání jsme odjížděli s nadějí, že bychom si mohli dovézt co nejvíce bodů.
Nakonec vezeme 4, což je především po velmi šťastně vyhraném prvním utkání dobrý počin.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Záhorská Hana, Adamčíková Monika, Kokešová Monika, libero Boháčová Nikola – Uhlářová Klára, Jošková Tereza, Jennelová Petra, Bradová Monika, Panková Michaela

Příští kolo hrajeme opět venku, ve Šlapanicích. Ty stejně jako my získaly v prvním kole 4 body, takže se dá očekávat velmi vyrovnaný souboj, de facto o druhou příčku tabulky.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý