VK Polanka nad Odrou : TJ Ostrava 0:3, 3:2

Sobota, 13 Říjen, 2018 - 09:00

VK Polanka nad Odrou, z.s. - TJ Ostrava "C"    0:3 (-23,-9,-15)
VK Polanka nad Odrou, z.s. - TJ Ostrava "C"    3:2 (19,-10,21,-17,10)

V sobotu 13.10. nás čekal další mistrovský zápas v krajském přeboru 1.tř.  Náš soupeř byl z Polanky nad Odrou. Na zápas jsme jeli oslabeni o některé hráčky, které onemocněly, a nebo byly zraněné. Na zápas jsme tedy jeli v sedmi ale s odhodláním zvítězit.
Naše hráčky, které se zúčastnily utkání: Kapitánka Kristina Kolmanová (smeč), Tereza Rozacká (univerzál), Adéla Orálková (náhra), Barbora Vojtášková (smeč), Adéla Kašpárková (blok), Michaela Jastřembská (blok) a Hana Jetmarová (smeč).

Místo: Sportovní hala Polanka n/O.
Rozhodčí utkání: Halatová
TJ Ostrava vedl: Jiří Záveský
Trenér VK Polanka: Rychtarová

Naše děvčata začala první set velmi dobře ale soupeř se nevzdával a neustále dotahoval naše malé náskoky a tak se set odvíjel tak, že jsme se tahali o každý bod až do stavu 23:23 kdy jsme konečně naši snahu zakončili dvěma body a set vyhráli 25:23. Naše holky se rozehrály a v dalších setech jsme Polance nedali žádnou šanci a v poměru 25:9 a 25:15 jsme s přehledem vyhráli úvodní zápas za 58 minut.
Musím holky pochválit! Na každém postu si plnily poctivě své úkoly. Na síti se uhrávalo vše, podání bylo razantní a soupeř měl vážné problémy s příjmem, a když podání zpracoval, naše volejbalistky, po důsledné obraně, přesnou nahrávkou a útokem na síti bodovaly. Pokud nebylo možné útok vést smečí, poté chytře provedly chytrou zálivku do zóny 1, či těsně za blok a tak body na naší straně narůstaly.
Všech sedm hráček zasáhlo do hry a v případě střídání nebylo toto zapříčiněno špatnou  hrou ale jen důvod, aby i hráčka na střídačce zasáhla do hry a tím si užila i ona zápas.

Druhý zápas nebyl pro naše barvy příznivý,  a jak jsem předpokládal, děvčata měla v podvědomí předešlou výhru a tak první set nám soupeř utekl až na rozdíl osmi bodů. Po nutném oddechu jsme se zvedli a bodovou ztrátu dotáhli a vyrovnali hru. Nicméně od 19 bodu nám Polanka utekla a završila tento set 25 bodem. Po důrazné domluvě, před druhým setem, se naše holky zvedly a soupeře deklasovaly 25:10. Třetí set se Polanka rozehrála, v poli jim nespadl míč, naše děvčata bojovala, ale na vítězství to nestačilo a set skončil 21:25 pro soupeře. Ve čtvrtém setu jsme opět Polanku přivedli pod tlak servisem, příjmem a útokem jsme set vyhráli 25:17. Bylo všem jasné, že pátý set prostě vyhrajeme ale soupeř nám, díky našim chybám, utekl na větší bodový rozdíl, a i když jsme dotáhli ztrátu, na vítězství to nestačilo. Byla to škoda, protože opravdu, až na výjimky, které ovšem rozhodly o vítězi, hrály naše volejbalistky velmi dobře.
Myslím, že se děvčata budou nadále zlepšovat a to je pro tento tým jen a jen dobře.

Napsal: Jiří Záveský