VK Polanka nad Odrou : TJ Ostrava 1:3, 1:3

VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava "B"      1:3 (23,-16,-20,-14)
VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava "B"      1:3 (-19,23,-24,-17)

Místo : Hala Heleny Salichové, Polanka nad Odrou
Termín : sobota 5.2.2022 v 9.00 a 11.30
Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)
Rozhodčí: Burgertová G.

V sobotu jsme hráli u našeho nejbližšího soupeře, v Polance nad Odrou. V podstatě nováček v soutěži byl v tabulce za námi na pátém místě, ale se značným bodovým odstupem. V domácím prostředí jsme je na podzim dvakrát porazili, i když ve druhém utkání až po boji 3:2. Letos poprvé jsme byli oslabeni o naši kapitánku Lenku Gengelovou, místo ní jsme povolali mladičkou Anetu Bauerovou. Několik hráček nám chybělo i z důvodu marodky, ale sestava nebyla nějak výrazně slabší, neboť těžíme z toho, že máme široký kádr. V minulém kole jsme předvedli slušný výkon u vedoucí Opavy, týden předtím jsme doma dvakrát po dobrých výkonech porazili Nový Jičín, takže jsme chtěli navázat i tentokrát solidním výkonem.

První utkání : VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava B 1:3 (25:23, 16:25, 20:25, 14:25)
Sestava : Karlíková Veronika, Kotasová Michaela, Uhlářová Klára, Bauerová Aneta, Poláchová Ivana, Augustinová Eliška, libero Jošková Monika – libero Planková Karolína, Ruszová Anna, Koloničná Petra
Hned v úvodu utkání nás postihlo nepříjemné zranění našeho libera Moniky Joškové, která po srážce s Míšou Kotasovou měla podezření na zlomený nos, a tak musela do nemocnice. Na její místo nastoupila Kája Planková, kterou jsme chtěli trošku pošetřit, neboť měla za sebou dvě náročná utkání v pátek v Uherském Hradišti v lize juniorek. To samé platilo i pro Aničku Ruszovou, která ale nakonec také odehrála většinu obou utkání. Přesto jsme v prvním setu byli zpočátku jasně lepším družstvem a postupně jsme si vypracovali náskok až 21:14. Bohužel soupeřky uplatnily svoji největší zbraň, kterou je podání. Nebyli jsme schopni přihrát, a tak to bylo najednou 21:21. Sice jsme ještě vedli 23:21, ale v koncovce jsme propadli.
Ve druhém setu jsme se ale dokázali zkoncentrovat, a začali uplatňovat naši výškovou a útočnou převahu. Set jsme jasně ovládli.
Ve třetím setu se ale soupeřky zvedly a velmi dlouho s námi držely krok. Většinou jsme sice vedli, ale vždy jen o bod o dva. Za stavu 22:18 to již vypadalo docela v pohodě, ale po nesmyslném rozhodnutí rozhodčí (která ale pískala docela solidně, i když si dokázala vždy vybrat slabší chvilku), jsme na chvíli vypadli z rytmu. Naštěstí ale opravdu jen na chvíli, a set jsme nakonec celkem v klidu dohráli.
To asi naše soupeřky zlomilo, a ve čtvrtém setu to již bylo opět zcela jednoznačné pro nás. Poměrně rychle jsme jim utekli, a náskok stále navyšovali. Tentokrát jsme jim vůbec nepovolili žádnou sérii na podání. Po jejich podání dokázali za celý set dát pouhé dva body.

Druhé utkání : VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava B 1:3 (19:25, 25:23, 24:26, 17:25)
Sestava : Koloničná Petra, Karlíková Veronika, Kotasová Michaela, Bauerová Aneta, Poláchová Ivana, Augustinová Eliška, libero Planková Karolína - Ruszová Anna, Uhlářová Klára
Do druhého utkání nastoupila v letošní sezóně poprvé po zranění nahrávačka Petra Koloničná. Vyrovnala se s utkáním velmi dobře, i když do samého konce ještě nedohrála. V sestavě jsme mnoho změn jinak dělat nemohli. Zlomený nos se u Monči Joškové naštěstí nepotvrdil, takže nám přijela fandit, ale do utkání nastoupit nemohla.
První set se velmi rychle začal odvíjet zcela jednoznačně pro nás. Vedli jsme 7:1 a tento náskok jsme si dokázali dlouho udržet. Na chvíli ale přišel i na naší straně výpadek, a soupeřky snížily na 16:18. Přesto se stal první set naší kořistí.
V druhém setu jsme rychle ztratili vedení 5:0 a rychle prohrávali 8:12. Znovu jsme se dostali do vedení až 22:19, závěr se nám ale nepovedl, a tak se začínalo znovu.
Třetí set byl velmi vyrovnaný. Soupeřky začaly předvádět to nejlepší, co umí, my naopak dělali spoustu chyb. Za stavu 14:21 to již vypadalo s námi bídně, ale začali jsme mohutně dotahovat. V koncovce jsme zabrali, neudělali žádnou chybu a tentokrát trpělivostí dokázali set zvrátit.
To holky z Polanky definitivně zlomilo. Rychle jsme ve čtvrtém setu vedli a nepřipustili jsme již žádné zdramatizování utkání.

Odvezli jsme si kompletních 6 bodů a v tabulce se posunuli na třetí místo. Máme ale ze všech družstev odehráno nejvíce utkání. Čekají nás již jen tři kola. To první hrajeme za dva týdny doma s posledním Vsetínem, potom doma první Opava, a nakonec jedeme do Frýdku.