VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava "C"    3:2 (28,-22,-19,26,9)
VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava "C"    3:2 (-26,-16,22,21,7)

První utkání : VK Polanka - TJ Ostrava C 3:2 (30:28, 22:25, 19:25, 28:26, 15:9)
Sestava : Carroll Daniela, Pěnčíková Anna, Pejznochová Barbora, Rozacká Tereza, Jetmarová Hana, Zeisberger Nicola, libero Kašpárková Adéla, Špilová Nela - Randýsková Helena, Sabelová Tereza, Knoppová Andrea, Cahlíková Viktorie, Suchomelová Markéta, Otipková Magdaléna

Druhé utkání : VK Polanka - TJ Ostrava C 3:2 (26:28, 16:25, 25:22, 25:21, 15:7)
Sestava : Pěnčíková Anna, Pejznochová Barbora, Knoppová Andrea, Cahlíková Viktorie, Sabelová Tereza, Zeisberger Nicola, libero Kašpárková Adéla, Špilová Nela - Rozacká Tereza, Randýsková Helena, Suchomelová Markéta, Otipková Magdaléna, Carroll Daniela, Jetmarová Hana

Po zatím jasných dvou domácích výhrách jsme poprvé hráli na soupeřově palubovce. Čekal nás jeden z klíčových duelů letošní sezóny. Chyběly nám 2 hráčky, ale jinak jsme byli v poměrně solidní sestavě.
Oproti předešlým duelům se nám tentokrát začátek utkání vydařil, a rychle jsme vedli 7:0. Bohužel to netrvalo dlouho, a soupeřky náš náskok dokázaly stáhnout. Dospělo to do velmi vyrovnané a dramatické koncovky, ve které byly šťastnější soupeřky.
Náš výkon šel přesto pomalu nahoru, přestali jsme zbytečně chybovat, a otěže utkání jsme chytli pevně do rukou. Ve druhém i třetím setu jsme byli vždy o kousek lepší.
Stejně tomu bylo i v setu čtvrtém. Až do stavu 24:18. poté nastal na naší straně totální kolaps. Naprosto jsme vypadli z role. Promarněná koncovka nás poznamenala i do tie-breaku, kde jsme se již nedokázali vzchopit, a pátý set jsme v podstatě odevzdali.

Na opravdu nešťastné utkání bylo třeba zapomenout, a pokusit se vyhrát utkání druhé.
Sestavu jsme tentokrát tolik neobměňovali. První set byl opět velmi vyrovnaný. Koncovku jsme však zvládli lépe my. Druhý set byl jasnou záležitostí pro nás, a vypadalo to, že by se nám mohlo druhé utkání povést. Soupeřky ale zabraly, a vyrovnaly hru. Vytěžily z toho vyhranou koncovku, i když jsme již vedli 22:20 Přesto ve čtvrtém setu jsme si vypracovali náskok až 17:11. Potom ale nastal znovu zlom. Spousta chyb, nepřesností, ale také vlažného přístupu, byli příčinou obratu v utkání. Závěr čtvrtého setu jsme opět nezvládli, a tie-break byl ještě více odevzdaný, než v minulém utkání.

Velmi těžko se obě utkání hodnotí. V obou jsme byli jen opravdu malý krůček k vítězství za 3 body. Ještě nám pořád v naší hře něco chybí. Větší sehranost, vyhranost, vůle po vítězství. Rozdíl dvou bodů v tabulce není tak hrozný, a máme šanci to soupeřkám vrátit v odvetě. Soutěž je ještě dlouhá. Chtělo by se říct, že je třeba na tom zapracovat, vychytat rezervy naší hry. Bohužel následující 3 týdny se trénovat nemůže, takže se s tím nedá momentálně nic moc udělat. Snad vše dobře dopadne, a od listopadu se opět budeme moci připravovat. Naprosto stěžejní pro nás bude utkání 29. listopadu v Karviné, která je zatím bez porážky a ztráty bodu. Ale chce to také celkově zlepšit přístup v tréninku a docházce. Jinak to nepůjde. Snad nás tyto dvě porážky nakopnou k tomu, abychom dokázali víc bojovat a víc se prát o vítězství.

Trenér a autor: Radek Brzobohatý

Hala: Sportovní hala
Adresa: Heleny Salichové 1275 Ostrava - Polanka nad Odrou   72525

Rozhodčí: Štefek I.