VK Prostějov B : TJ Ostrava 3:0, 3:1

Neděle, 10 Listopad, 2019 - 10:00

VK Prostějov B - TJ Ostrava "B"    3:0 (9,21,25)
VK Prostějov B - TJ Ostrava "B"    3:1 (25,-23,19,16)

Do Prostějova jsme odjížděli netušíc, v jaké sestavě proti nám soupeřky nastoupí. Jestli budou hrát pouze juniorky, nebo to budou některé extraligové hráčky. Druhé možnost se stala pravdou, a tak proti nám stál velmi těžký soupeř. Navíc nastoupila i Solange Soarez, naturalizovaná brazilka se slovenským občanstvím, která má za sebou několik sezón v Lize mistryň. A nutno přiznat, že ve svých 39-ti letech byla ústřední postavou utkání, společně s druhou smečařkou – Michaelou Beránkovou, která je členkou vedoucího družstva extraligy žen – VK Brno. Ale ani ostatní hráčky mnoho nezaostávaly svojí kvalitou, a tak proti nám stál kompaktní tým. Přesto byla obě utkání hodně vyrovnaná, a především druhé to byl opravdu kvalitní sport z obou stran. Bohužel v obou se šťastnějším koncem pro soupeřky. Ale postupně.

První utkání : VK Prostějov B - TJ Ostrava B 3:0 (25:9, 25:21, 27:25)
Do prvního setu jsme nenastoupili špatně, a ujali se vedení 7:4. Od této chvíle jsme však uhráli pouze 2 body a prohráli 9:25!
Druhý set jsme začali opět dobře a vedli 6:0. Vedení jsme udržovali až do stavu 17:10. Nastal ale zvrat, a najednou to bylo srovnané. V koncovce jsme propadli, a tak to bylo 0:2.
Ve třetím setu byly v mírném vedení soupeřky, my jsme si ale zlepšenou hrou dokázali vypracovat 3 setboly. Při tom třetím rozhodčí udělal hrubou chybu, kdy si naprosto vymyslel bod pro soupeře. To nás dorazilo, a tak místo čtvrtého setu byl najednou konec utkání.
Mimo prvního setu to bylo velmi vyrovnané, a dobře rozehrané pro nás, proto prohra 0:3 zamrzí.
Sestava : Gengelová Lenka, Krátká Lucie, Kotasová Michaela, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, libero Jošková Tereza – Koloničná Petra, Makovcová Marie, Poláchová Ivana

Druhé utkání : VK Prostějov B - TJ Ostrava B 3:1 (27:25, 23:25, 25:19, 25:16)
Do druhého utkání se soupeřky ještě posílily novým účkem, a tak to to bylo ještě těžší.
V prvním utkání to z naší strany bylo někdy utrápené, ale v tom druhém jsme opravdu bojovali, jak se dalo.
V prvním setu jsme hráli výborně až do stavu 21:17. Už už to vypadalo na vítězství, ale po neproměněném setbolu a opět velmi hrubé chybě rozhodčího jsme koncovku neuhráli.
Druhý set byla znovu bitva. Tentokrát konečně se šťastným koncem pro nás. A to i přesto, že soupeřky snížily z 19:24 na 23:24.
I třetí set celou dobu vypadal, že bychom mohli uspět. Při vedení 19:16 ale nastal úplný kolaps, a devíti body v řadě si soupeřky zajistily vedení 2:1 na sety.
Čtvrtý set jsme bojovali, ale kvalita již byla na druhé straně sítě. Utkání už jsme nedokázali zlomit.
Přesto bylo druhé utkání opravdu velmi kvalitní od obou družstev. Tentokrát jsme si ale asi vybrali svůj díl smůly. Při jen troše štěstí jsme mohli určitě odvézt nějaké body, a hlavně druhé utkání vyhrát.
Sestava : Makovcová Marie, Poláchová Ivana, Krátká Lucie, Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, libero Jošková Tereza – Koloničná Petra, Gengelová Lenka, Kotasová Michaela

V tabulce jsme zase klesli na čtvrté místo za Vsetín, se kterým hrajeme v sobotu doma, již od 9.00.

Hala: Národní sportovní centrum
Adresa: Za velodromem 4187 Prostějov

Rozhodčí: Němeček L., Došlík V.