Facebook icon
YouTube icon

VK Prostějov : TJ Ostrava 3:0, 3:0

Termín: 
Pátek, 7 Únor, 2020 - 13:00

VK Prostějov - TJ Ostrava "B"      3:0 (12,10,6)
VK Prostějov - TJ Ostrava "B"      3:0 (7,10,16)

V pátek do Prostějova jsme odjížděli ve značně zredukované sestavě. Základní kádr se nám v podstatě absolutně rozpadl. 2 hráčky jsou natrvalo v áčku, jedna činnost ukončila, jedna odletěla na soustředění na Floridu, 2 zraněné, jedna neuvolněna ze školy, 3 hostující také nemohly (1 chirurgický zákrok, 2 plnily povinnosti v mateřském klubu), 2 přislíbené žákyně nakonec taky nejely.
Vzhledem k tomu, že Prostějov je hlavní favorit a kandidát na postup do extraligy, jsme asi vzhledem k již výše zmíněným absencím nemohli očekávat nějaké naděje na úspěch.
Úkolem bylo odevzdat co nejvíce bojovný výkon, rvát se o každý míč, a radovat se z každého bodu. Na druhou stranu opravdu nebylo co ztratit, takže jsme mohli hrát uvolněně.
I přes velmi nepříznivý výsledek se nám to celkem v prvních dvou setech dařilo. Nebyla špatná přihrávka, a tak občas probíhaly poměrně dlouhé výměny. Útočná síla ale byla na straně soupeřek. Ve třetím setu se nám ale nepodařilo kvalitně přihrát, a tento set byl z naší strany nejslabší.
Ve druhém utkání, které jsme zahájili velmi rychle po ukončení toho prvního, jsme vyměnili nahrávačku, libero a smeč. Taktika byla stejná. Bojovat o každý míč. Bohužel nám hned na úvod vůbec nešlo přihrát, takže stav 0:15 byl již skoro na ručník. Od té chvíle se ale naše hra vrátila k bojovnosti a snaze alespoň něco uhrát i přes jasného vítěze tohoto dne. Poslední set byl potom z naší strany ten nejpovedenější. Přestali jsme mít zábrany, nebáli se riskovat, a to vedlo k občasným úspěchům ve hře. I přes hrozivě vypadající skóre z obou utkání to byl docela bojovný výkon.
Čekají nás poslední dvě kola, které odehrajeme na domácí palubovce. Je třeba soutěž dohrát důstojně, dát do toho vše, i když jasnými favoritkami budou naše soupeřky.

První utkání : VK Prostějov – TJ Ostrava B 3:0 (25:12, 25:10, 25:6)
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Vajdová Klára, Gongalová Karolína, libero Lastovicová Nely

Druhé utkání : VK Prostějov – TJ Ostrava B 3:0 (25:7, 25:10, 25:16)
Sestava : Cahlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Gongalová Karolína, Lastovicová Nely, libero Vajdová Klára

Autor a trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Národní sportovní centrum                                
Adresa: Za velodromem 4187 Prostějov   79601            

Rozhodčí: Šmidáková B.             
 
25. a 26. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina F
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže - skupina III o 1. - 6. místo