Neděle, 6 Březen, 2022 - 11:00

Juniorky "1. liga" 2. část soutěže - skupina IV - 5. a 6. kolo  6.3.2022

VK Univerzity Palackého v Olomouci - TJ Ostrava "C"     3:1 (20,-22,17,13)
VK Univerzity Palackého v Olomouci - TJ Ostrava "C"     3:0 (24,19,22)
Po dvou domácích porážkách s Olomoucí jsme tuto neděli hráli odvetu u nich. Doufali jsme, že se nám tentokrát bude dařit o něco lépe. Soupeřky ale hrají dobře, a jejich hlavní síla je v útoku jejich smečařek, a také v dobrém podání.

Místo : U sportovní haly 38 Olomouc - Lazce
Termín : neděle 6.3.2022 v 11.00 a 14.00
Soutěž : 1.liga juniorek

První utkání : VK UP Olomouc - TJ Ostrava C 3:1 (20,-22,17,13)
Sestava : Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, Pěnčíková Anna, Rozacká Tereza, libero Planková Karolína – Gongalová Karolína, Vomáčková Vendula, Vojtášková Barbora
Do utkání jsme nevstoupili špatně. Od začátku jsme s nimi drželi krok, a stav byl celou dobu vyrovnaný. Až teprve v koncovce se soupeřkám podařilo nám odskočit, a set byl tedy jejich.
I druhý set byl velmi vyrovnaný. Bohužel se nám v polovině setu zranila Anička Pěnčíková, a pro jistotu musela na rentgen do nemocnice. Naštěstí se ukázalo, že kotník je jen podvrtnutý.
I nadále jsme ale dokázali udržet se soupeřkami krok, a dokonce jsme šli do vedení. A to jsme již ani v koncovce nepustili.
Bohužel ve třetím a čtvrtém setu nás soupeřky začaly válcovat. Především na podání se jim dařilo, a vždy si dokázaly vypracovat dostatečný náskok, který potom udržely až do závěru. Tyto dva sety se nám vůbec nepovedly, a tak to skončilo 1:3.

Druhé utkání : VK UP Olomouc - TJ Ostrava C 3:0 (24,19,22)
Sestava : Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Planková Karolína, Gongalová Karolína, Vomáčková Vendula, Vojtášková Barbora, libero Rozacká Tereza – Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora
Do druhého utkání se vzájemně vyměnili libero s nahrávačkou, vystřídali jsme i obě smečařky a účko.
Od úvodu prvního setu se opět soupeřky dostaly do vedení až 14:8. My jsme se ale nevzdali a dobrou hrou jsme dokázali vyrovnat na 15:15. Nepolevili jsme a vedli jsme dokonce 24:19. V závěru setu jsme ale nedokázali složit. Soupeřky toho využily a otočily celý set v jejich prospěch.
To nás trošku nalomilo, a úvod třetího setu vyzněl daleko lépe pro soupeřky. Rychle vedly 7:3, posléze 18:13. To už jim stačilo na to, aby set v poklidu dohrály.
Ale ještě jsme se nevzdali. Třetí set byl opět velmi vyrovnaný. Nám se v něm podařilo mírně vést, ale pěti body v řadě soupeřky šly do vedení 19:16. Nám se ještě podařilo zkorigovat na 22:24, ale to již bylo vše.

Poslední utkání v soutěži budeme hrát již teď ve čtvrtek doma od 16.00 s Uherským Hradištěm. Soupeřkám půjde o vítězství v soutěži, ale my jim určitě zadarmo nic nedáme.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý