VK Valašské Meziříčí : TJ Ostrava 1:3, 2:3

Termín:
Sobota, 9 Prosinec, 2017 - 10:00

VK Valašské Meziříčí - TJ Ostrava "B"      1 : 3  (-22,-18,14,-15)
VK Valašské Meziříčí - TJ Ostrava "B"      2 : 3  (-25,21,-23,23,-12)

První utkání : VK Valašské Meziříčí - TJ Ostrava 1:3 (22:25, 18:25, 25:14, 15:25)
V posledním letošním utkání jsme nastoupili ve Valašském Meziříčí. V domácím prostředí se nám proti nim moc nedařilo, kdy jsme utrpěli porážku, a i ve druhém utkání zvítězili pouze se štěstím. Přesto jsme odjížděli jako favorité tohoto střetnutí s povinností získat co nejvíce bodů. Bohužel nám onemocněla naše kapitánka Verča Batková, takže na postu přihrávající smečařky jsme byli výrazně oslabeni. Zaskočit za ni jela Míša Hepová, která se v minulém kole krajského přeboru v Bruntále ukázala v dobrém světle.
Do utkání jsme vstoupili jako již tradičně trošku nekoncentrovaní, a první time-out bylo třeba brát již za stavu 3:6, abychom si důrazně řekli, že je třeba na hřišti nebláznit a soustředit se na hru. Bohužel to moc nepomohlo, takže soupeřky po většinu setu mírně vedly. Stav 17:22 byl už kritický. Podařilo se nám ale otočit a na podání přišla Mája Makovcová, a výborným servisem znemožnila soupeřkám kvalitně útočit. V kombinaci s tím, že soupeřky měly v tento moment nejslabší síť, a nám konečně zafungovala obrana, se podařil velký zvrat v setu. Pomohla také Hanka Boštíková, která přišla na hřiště.
Druhý set byl od začátku velmi vyrovnaný. Utéct se nám podařilo až při podání Karolíny Plankové a Terky Uherkové až na 21:12. Set jsme již v poklidu dohráli.
Třetí set byl opět až do stavu 7:7 vyrovnaný. Potom ale přišel naprostý kolaps naší hry, soupeřky se nebály na servisu, a my nebyli schopni přihrát. Úplně jsme odešli a jasně prohráli.
Ani začátek čtvrtého dějství se neodehrál v naší režii, a hned v úvodu to bylo 1:5. Potom ale opět zafungovalo podání Terky Uherkové, a najednou to bylo 8:5. Soupeřky ještě vyrovnaly na 9:9, ale potom se nám podařilo odskočit na 15:10. Tento mírný náskok jsme si udržovali až do stavu 20:15. Za tohoto stavu přišla na podání Mája Makovcová a dopodávala až do vítězného konce.
Sestava : Ruszová Anna (7 bodů), Makovcová Marie (9), Uherková Tereza (18), Kokešová Monika (1), Planková Karolína (3), Hepová Michaela (13), libero Pavlicová Agáta – Boštíková Hana, Vaňková Barbora (2)

Druhé utkání : VK Valašské Meziříčí - TJ Ostrava 2:3 (25:27, 25:21, 23:25, 25:23, 12:15)
Do druhého utkání jsme vstoupili se stejnou sestavou, jako v utkání prvním.
Od začátku byl set velmi vyrovnaný, přesto jsme si udržovali dvou až tříbodový náskok až do stavu 20:17. Potom se ale začaly dít nevídané věci. Než jsme se stihli vzpamatovat, tak měly soupeřky 4 setboly za stavu 20:24. Se štěstím se nám podařilo otočit, a na podání opět zaúřadovala Mája Makovcová a dotáhla to na 24:24. Soupeřky si vynutily ještě jeden setbol, ale potom třemi chybami o set přišly.
Druhý set se strhla obrovská bitva o každý bod. Skóre bylo celou dobu velmi vyrovnané až do stavu 20:19 pro nás. Závěr setu jsme ale vůbec nezvládli.
Třetí set opět velmi vyrovnaná partie až do stavu 14:14. Potom si soupeřky pěti body vzaly vedení na svou stranu a vypadalo to s námi bídně. Dokázali jsme však zabrat, a od stavu 16:21 už soupeřky k ničemu nepustili a opět se štěstím vyhráli.
Začátek čtvrtého setu nám vyšel na výbornou a hned jsme vedli 9:2, následně pak 14:5. Už to vypadalo na jasné vítězství, ale bohužel přišla ztráta koncentrace, nemohli jsme přihrát, a tak soupeřky postupně začaly náš náskok stahovat. Koncovku také zvládly lépe, a tak se šlo do tie-breaku.
V něm jsme si postupně vypracovali náskok 5:1, 10:4 a 12:7. Set však soupeřky nevzdaly a dokázali snížit na 12:13. Koncovku jsme ale nepustili a závěrečným útokem středem Monči Kokešové zvítězili 15:12.
Sestava : Ruszová Anna (7), Makovcová Marie (9), Uherková Tereza (17), Kokešová Monika (3), Planková Karolína (7), Hepová Michaela (6), libero Pavlicová Agáta – Boštíková Hana (5), Vaňková Barbora

Obě utkání nebyla vůbec lehká, a děvčatům je třeba vyseknout poklonu za bojovnost. V závěru bylo již znát, jak nám docházejí síly, ale děvčata vydaly ze sebe své maximum.
Všechna hráčky zvládly svoji úlohu dobře, vyzdvihnout je třeba Máju Makovcovou, která nás v nejtěžších chvílích podržela především výborným podáním.

V tabulce jsme se posunuli na druhé místo, v tabulce pravdy ale budeme ještě o třetí postupové místo muset zabojovat. Důležité budou především naše utkání doma s Opavou a potom ve Zlíně.
Teď nás čeká větší přestávka, a po Novém roce musíme opět pořádně zabrat a naplno trénovat.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: ZŠ Šafaříkova
Adresa: Šafaříkova 726 Valašské Meziříčí   75701

Rozhodčí: Petroš P.