VK Vratimov : TJ Ostrava 0:3, 3:2

Sobota, 14 Leden, 2017 - 10:00

VK Vratimov - TJ Ostrava "C"          0 : 3  (-20,-13,-14)
VK Vratimov - TJ Ostrava "C"          3 : 2  (23,-21,25,-18,11)

Ve stísněných podmínkách opravené sokolovny nastoupily ostravské hráčky s cílem vyhrát oba zápasy a upevnit si třetí – postupové místo ve skupině.
První utkání probíhalo podle ostravských not. Hráčky od prvního míče plnily veškerou taktiku, kterou jim naordinoval trenér, tj. při podání neudělat přešlap a balon dostat na stranu soupeře, a když se k tomu ještě přidal přesný útok, tak nebylo co řešit. Ač domácí hráčky pravidelně trénují v sokolovně, tak se jim povedlo při podání mít 6 přešlapů, a když nepřešláply, tak míč skončil v sítí. Takže za 59 minut zvítězila Ostrava 3:0 (25:20, 25:13, 25:14)

V přestávce mezi oběma zápasy Vratimovská děvčata v místní sokolské restauraci daly hlavy dohromady a vymyslely taktiku, jak na své soupeřky vyzrát.

Taktika byla jasná – nedělat při podání přešlapy, nezkazit podání a čekat co soupeř vymyslí.
Ostravské hráčky namlsané hladkou výhrou z prvního utkání si myslely, že vše půjde samo, ale hned od začátku prvního setu zjistily, že tomu tak nebude.
Úvod prvního setu nezachytily a do konce setu jen dotahovaly a nakonec ho po 24 minutách prohrály 23:25.
Začátek druhého setu si pohlídaly a svým hostitelkám odskočily až na 19:8. Vždy se hraje až do konce, ve volejbale je to do dvacetipěti, ale Ostravanky na to pozapomněly a rázem se náskok smrskl na rozdíl 4 bodů. Nakonec set dovedly do vítězného konce 25:24.
Třetí set byl přetahovaná se šťastným koncem pro domácí družstvo (27:25)
Čtvrtý set začaly hostující hráčky soustředěně a zvítězili 25:18
Pátý set byl vyrovnaný pouze ze začátku, následně domácí hráčky odskočily na rozdíl až 5-ti bodů a zvítězili v tie-breaku 15:11 a v celém utkání za 111 minut 3:2

Sestava TJ Ostrava: Holcmanová, Ivánková, Jaglová, Panková, Polášková, Richterová, Schrammová.

Hala: Sokolovna Vratimov
Adresa: Vratimov, Sokolská 290/16   73932

Rozhodčí: Vítek R.